Vitalon Витамин Ц 500mg 180 таблети

(0 оценки и коментари)

720 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Витамин Ц нормално не се создава во организмот, па затоа мора да се внесува дополнително. Овој вид на внес на витамин Ц е од особена важност за општото здравје на децата и возрасните, па затоа се препорачува превентивна употреба. Витамин Ц допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем, ја зголемува апсорпцијата на цинк, намлува замор и исцрпеност.
Витамин Ц е силен антиоксиданс кој ја засилува природната отпорност на организмот. Неопходен е за синтеза на колаген и нормална функција на непцата, забите, коските, кожата и крвните садови. Допринесува за нормална функција на нервниот систем и е значаен во одржување на нормални психички функции на човекот.
Дефицитот на витамин Ц се јавува како последица од стрес, исцрпеност при разни болести, земање лекови, лоша исхрана, пушачи, интензивни спортски тренинзи и сл.
Затоа, дополнителен внес на витамин Ц се препорачува кај: лица кои често имаат инфекции на горните респираторни патишта, хронични болни, пушачи, лица со зголемен физички напор, дијабетичари…

Availability: outofstock
Бренд:Vitalon
Сподели:

Нема на залиха

Начин на употреба:
Деца постари од 14 години и возрасни лица, земаат по една капсула на ден, со јадење.

Пакување: 180 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitalon Витамин Ц 500mg 180 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.