Sielo VITAMIN C 100 mg + ZINC 2,5 mg 160 таблети

(0 оценки и коментари)

410 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ВИТАМИН Ц И ЦИНК/ 100mg. 2,5mg
160 Таблети
Додаток кон исхраната

Availability: instock
Бренд:Sielo
Сподели:

ВИТАМИН Ц И ЦИНК/ 100mg. 2,5mg
160 Таблети
Додаток кон исхранатаСостојки: во 1 таблета во 3 таблети во 4 таблети
Витамин Ц (Аскорбинска киселина) 100mg. 300mg. 400mg.
Цинк цитрат
(чист Цинк) 2,5mg. 7,5mg. 10mg.
Останати компоненти: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон
Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини
Состав: Витамин Ц, Цинк цитрат, микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.
Намена: Придонесува за нормално функционирање на имуниот систем. Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот. Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите. Помага за намалување на чувството на замор и истоштеност. Му помага на организмот при умствен и физички напор.
Начин на употреба: По 3-4 (три до четири) таблети на ден по оброк.
Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува од деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!
УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sielo VITAMIN C 100 mg + ZINC 2,5 mg 160 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.