Jamieson Zinc lozenges W/Vitamina C

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Цинк (глуконат) 10 mg витамин Ц (аскорбинска киселина, натриум аскорбат) 100 mg витамин Д3 (холекалциферол) 2,5 mcg / 100 IU екстракт од ехинацеа (5: 1) (Echinacea angustifolia, корен) 8 mg еквивалентно на 40 mg тревки стандардизиран на 4% екстракт од ехинакозиди Astragalus (8: 1) (Astragalus membranaceus, корен) 1 mg еквивалентно на 8 mg сушена билка од камилица (4: 1) екстракт (Matricaria recutita / M. chamomilla, цвет) 1 mg еквивалентно на 4 mg од сушена билка Лист од нане (Mentha x piperita, лист) 1 mg ѓумбир.

Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Инструкции:

Возрасни од 19 години: Се зема на првиот знак на настинка, грип и суво или болно грло, најмногу до 5 таблети дневно. Растворете ги таблетите полека во устата, после оброк. Исклучување на гаранции и одговорност: Изјавите во врска со додатоците во исхраната не се оценети од ФДА и не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на некоја болест или здравствени состојби Пастилите со цинк Jamieson Lemon го поддржуваат одржувањето на здрав имунолошки систем и целокупното здравје користејќи комбинација од високо биодостапен цинк цитрат, витамин Ц и витамин Д. Брзо растворливите пастили обезбедуваат ефикасна апсорпција за брзо ослободување од симптомите на настинка и грип.

• Вкусни пастили со вкус на лимон

• Помага во одржување на функцијата на имунолошкиот систем

• Помага да се намали времетраењето и сериозноста на симптомите поврзани со обичната настинка

• Одличен извор на антиоксиданси

• Без вештачки бои или вкусови

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Zinc lozenges W/Vitamina C”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.