Jameison Vitamin C 1000mg – Витамин Ц

(2 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON Витамин C 1000 mg таблети со продолжено ослободување

Шифра: JAMIES33
Availability: instock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Производот JAMIESON Витамин C 1000 mg ја илустрира иновацијата на Jamieson производите и грижата за крајниот корисник. JAMIESON Витамин C 1000 mg е производ со аскорбинска киселина и природна мешавина од рутин, хесперидин, цитрус биофлавоноиди, ацерола и шипинка, кои синергистички ја зголемуваат неговата функција. Таблетата се произведува со технологија за продолжено ослободување од 6-8 часа, најдолго продолжено ослободување кое ги исполнува фармацевтските стандарди.

Витаминот Ц е витамин растворлив во вода, а прекумерното количество во телото се излачува преку урината.

Нашето тело може да апсорбира 1000 mg витамин Ц во период од 3 часа и да го елиминира целиот вишок преку урината.

Лабораториите Jamieson се погрижиле крајниот корисник да добие оптимална ефективна количина на витамин Ц (аскорбинска киселина) и затоа развиле уникатна технологија која обезбедува максимална апсорпција на производот (над 80%) во текот на продолжен период од 6-8 часа.

JAMIESON Витамин C 1000 mg:

придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем

придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

придонесува за функционирање на нервниот систем и нормалната психолошка функција

потребен е за правилно функционирање на крвните садови

придонесува за оптимален раст на коскениот колаген, ‘рскавицата и непцата

ги штити клетките од оксидативниот стрес и ја зголемува апсорпцијата на железото.

Состав:

1 обложена таблета содржи:

Витамин Ц (аскорбинска киселина) 1 000 mg

Растителна мешавина како поддршка 6 mg

Растителната мешавина е добиена од рутин (Dimorphandra mollis, мешунка), хесперидин (Citrus sinensis, плод), цитрус биофлавоноиди (Citrus limon, кора), екстракт од ацерола (4: 1) (Malpighia glabra, плод) еквивалентен на 4,92 mg сирова билка и шипинка (Роса canina, плод).

Начин на употреба: 1 до 2 обложени таблети во тек на едно деноноќие.

  1. Мирјана

    Класика, засекогаш #1!

  2. Elena

    Одличен производ

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.