Форвита Ц Кидс таблети за џвакање

(0 оценки и коментари)

295 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ascorbic acid 45 mg

Таблети за џвакање со витамин Ц и вкус на овошје

БЕЗ ШЕЌЕР

ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се препорачуваат при:

недостаток на витамин Ц поради несоодветна и еднолична исхрана, намален апетит, диети
земање на препарати на железо за да се зголеми апсорпцијата на железото
состојби на зголемена потреба за витамин Ц: растење, голема физичка активност, стрес, висока телесна температура, инфекции, рани кои тешко заздравуваат;
треска, изгореници, долготрајно изложување на високи или ниски надворешни температури
цревни заболувања (долготрајна дијареа), хируршки зафати
СОСТАВ

1 таблета за џвакање содржи 45 mg витамин Ц

Таблетите се со пет различни омилени вкусови на секое дете : јагода, малина, лимон, портокал, зелено јаболко.

ДОЗИРАЊЕ

Деца од 4 до 14 години: 1 таблета за џвакање на ден.

ПАКУВАЊЕ:

90 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Ц Кидс таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.