Dietpharm Витамин Ц 1000 комплекс шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

199 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Шумливи таблети со вкус на портокал како додаток во исхраната со витамин Ц, Е и биофлавоноиди.

Додаток во исхраната со витамин Ц,Е и биофлавоноиди од плод од агрума.

Витамин Ц 1000 шумливите таблети се наменети за лица кои имаат ослабен имунитет, недостаток на енергија како и чувство на умор и исцрпеност.

Посебно се препорачува на повозрасни лица, рекреативци и спортисти.

Витаминот Ц допринесува за одржување на нормалната функција на имуниот систем за време и после интензивна физичка активност.

Начин на употреба:

1 таблета да се раствори во чаша од 200ml вода. На возрасните се препорачува една шумлива таблета на ден.

Пакување:

20 шумливи таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Витамин Ц 1000 комплекс шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *