Dietpharm Bio-C 500mg таблети со продолжено ослободување

(0 оценки и коментари)

289 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со витамин Ц и биофлавоноиди. Таблети со продолжено ослободување за умор и исцрпеност.

Витаминот Ц допринесува за намалување на заморот и исцрпеноста, а придонесува и за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време и после интензивна физичка активност.

Bio-C 500®  таблетите содржат витамин Ц и комплекс биофлавоноиди од кора на агрума. Наменети се за лица со ослабен имунитет, недостаток на енергија, како и чувство на умор и исцрпеност.

Посебно се препорачува на повозрасни лица,рекреативци и спортисти.

Начин на употреба:

1 таблета на ден со оброк, најдобро наутро

Пакување:

40 таблети со продолжено ослободување

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Bio-C 500mg таблети со продолжено ослободување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *