Алкавит Витамин Ц таблети за деца

(0 оценки и коментари)

53 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витамин Ц таблети 50mg

ДЕЈСТВО

ALKAVIT Витамин Ц содржи аскорбинска киселина ( витамин Ц) којашто учествува во разни метаболни процеси во организмот и е потребна за одржување нормална метаболна функција.

ИНДИКАЦИИ

Превенција и лекување при недостиг од витамин Ц (хиповитаминоза и скорбут)

Состојби со зголемени потребите од витамин Ц (хемодијализа, неоплазми, склоност кон крвавење, зголемена телесна температура, по хируршки интревенции, рани и изгореници кои тешко зараснуваат, железо-дефицитна анемија, метхемоглобинемија, во период на растење, замор, диетална исхрана сиромашна со витамин Ц.

Пакување:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Алкавит Витамин Ц таблети за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *