AboCeLux Витамин Ц (400мг) + Цинк (10мг) капсули со продолжено дејство

(0 оценки и коментари)

415 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

При првите симптоми на настинка и грип.

Availability: instock
Категории: ,
Бренд:ABOPharma
Сподели:

АБОЦЕЛУКС – капсулите со продолжено дејство, обезбедуваат постепено ослободување на активните состојки во текот на целиот ден. На тој начин во телото се обезбедува достапност на витамин Ц во мали дози за подолг временски период, со што се овозможува комплетна апсорпција од страна на организмот. Состојките се апсорбираат побрзо од телото, плазма концентрацијата е повисока, а излачувањето од телото е побавно.
Витаминот Ц е еден од најмоќните и најважни антиоксиданси. Л-аскорбинската киселина (витамин Ц) не се синтетизира од телото и затоа мора да се внесува преку храна или додатоци во исхраната. Препорачаните дневни дози се од 200 – 500мг за здрави особи. Дозата на витамин Ц треба да е зголемена кога телото е изложено на инфекции (бактериски или вирусни), повреди, сериозен физички и ментален напор (стрес).

Витаминот Ц во комбинација со Цинк придонесуваат во:
– нормална функција на имунолошкиот систем;
– заштита на клетките од оксидативен стрес;
– намалување на чувството на замор и изнемоштеност;
– нормална функција на коските, капиларите и ‘рскавицата.

Состав во една капсула:
Витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) – 400 мг;
Цинк (цинк сулфат) – 10 мг.

Препорачано дозирање: 1 капсула на ден со повеќе течност.

Пакување со 30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AboCeLux Витамин Ц (400мг) + Цинк (10мг) капсули со продолжено дејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.