Nutraxin BIOTIN 5000 mcg, 30 таблети

(0 оценки и коментари)

269 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

NUTRAXIN BIOTIN 5000 mcg ТАБЛЕТИ, Содржи витамин неопходен за нормален раст и телесна функција. Биотинот функционира како клучен регулаторен елемент во глуконеогенезата, синтезата на масна киселина и во метаболизмот на некои аминокиселини. Покрај улогата во производството на енергија, Биотин ја зајакнува синтезата на одредени протеини. Промовира здрава функција на имунолошкиот систем и игра важна улога во здравјето на косата, кожата и ноктите.

Шифра: nutbio30
Availability: instock
Бренд:Biota
Сподели:

Состав:

Витамин Б7: Биотин 5000 mcg

Допринесува за:

  • Здрава коса, сјајна кожа и цврсти нокти.
  • Ја подобрува хидратацијата и еластичноста на кожата.
  • Поддржува нормална мозочна функција.
  • Го поддржува претворањето на масните киселини во енергијата.
  • Помага во синтезата на производството на Кератин и Колаген.

Начин на употреба:
За возрасни 1-2 таблети дневно како додаток во исхраната со вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin BIOTIN 5000 mcg, 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.