NOW Pantothenic Acid 500 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

1,050 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули Витамин Б-5

Пантотенска киселина (витамин Б-5) е член на семејството на витамини Б-комплекс и се наоѓа во скоро секоја жива клетка како компонента на коензим А (CoA). CoA е неопходен за генерирање енергија од маснотии, јаглени хидрати и протеини. Исто така, игра клучна улога во многу биосинтетски реакции, неопходни за производство на масти, холестерол, невротрансмитери, црвени крвни клетки и надбубрежни секрети.  Како таква, пантотенската киселина е од витално значење за безброј функции на клетките и одржување на здрав клеточен метаболизам.

Состав

Количина во 1 доза:

                                                            1 капсула

% на дневни

  вредности

Пантотенска Киселина (Витамин Б-5)           500 mg

(од калциум пантотенат)

Калциум  (од калциум пантотенат)                   45 mg

10000%

3%

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно со храна.

Други додатоци: хипромелоза (капсула од целулоза) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Вегереријански/Веган. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање

Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството бидејќи содржи важни информации за Вас. Овој граничен производ се издава без рецепт. И покрај тоа, треба да го употребувате претпазливо за да Ви биде повеќе од корист.

Чувајте го упатството. Советувајте се со Вашиот фармацевт ако Ви се потребни дополнителни податоци.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Pantothenic Acid 500 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *