Now P-5-P 50 mg / 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,570 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

P-5-P  (пиридоксал-5-фосфат) претставува супериорна активна форма на витамин Б6 (пиридоксин), чија конверзија настанува во црниот дроб. Лесно се апсорбира од телото и почнува да делува речиси веднаш штом ќе се внесе. Постојат неколку форми на витамин Б6 кои се сметаат за пиридоксин-витамери, но само P-5-P има активна коензимска улога. Го контролира метаболизмот на амино киселините, помага во производството на невротрансмитери и е кофактор за повеќе од 150 ензими во нашето тело.

Кога се зема како дневен додаток, P-5-P  го подобрува глукокортикоидното дејство, кое има природен антиинфламаторен потенцијал, со што го зајакнува имунолошкиот систем. Помага во варење на храната со разградување на мастите, протеините и јаглехидратите и го поттикнува создавањето на црвени крвни зрнца. Овие важни процеси се од суштинско значење и помагаат да се одржи целокупното здравје на поединецот.

 

Шифра: 086
Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:
 • Одржува здрави нивоа на хомоцистеин
 • Ги намалува симптомите на ПМС
 • Поддршка на позитивното расположение и релаксација
 • Здраво формирање на црвени крвни зрнца
 • Го олеснува меѓуклеточниит транспорт на магнезиум
 • Го намалува интензитетот на утринските мачнини за време на бременост

Се препорачува кај:

 • Дијабет тип 1 и 2
 • Хипертиреодизам
 • Сидеробластна анемија
 • Периферна невропатија
 • Хроничен замор
 • Алкохолизам
 • Бременост и доење

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

 

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (проблеми со црниот дроб, чир, дијабетис, гихт итн.). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Now P-5-P 50 mg / 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.