Now B-50 complex 250 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

1,450 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

В-50 обезбедува целосен додаток на Б-витамини плус холин и иноситол. Овие витамини се од суштинско значење за производство на црвени крвни клетки, здрав метаболизам на хомоцистеин, како и за здравјето и функцијата на нервите. Б витамините се важни за метаболзмот и варењето на храната, како и за производство на енергија, што значи дека тие помагаат храната што се внесува да се претвори во гориво кое телото ќе може да го искористи.

Б витамините се растворливи во вода (со исклучок на Б12), имаат ограничено складирање во телото и затоа бараат секојдневно надополнување. Додека Б12 се складира во црниот дроб, диететските извори се само од животинско проекло (месо и млечни производи) и дополнување со Б12 може да биде особено важно за вегетаријанците.

В-50 комплекс има стимулирачки ефект врз организмот. Најдобро е да се зема наутро со првиот оброк за да ги надополни хранливите материи и да го подобри метаболизмот.

Шифра: 085
Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

СОСТАВ НА B-50 КОМПЛЕКС

 • Тиамин (Витамин Б-1) (од Thiamin  HCl)
 • Рибофлавин (Витамин Б-2)
 • Ниацин (Витамин Б-3) (како Niacinamide)
 • Витамин Б-6 (од Pyridoxine HCl)
 • Фолат
 • Витамин Б-12 (како Cyanocobalamin)
 • Биотин
 • Пантотенска киселина (од Calcium Pantothenate)
 • Холин (од Choline Bitartrate)
 • PABA (Para-Aminobenzoic Acid)
 • Иноситол

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

 • B-50 комплекс за максимална ефикасност
 • Поддржува производство на енергија
 • Здравје на нервниот систем
 • Вегетеријански/Веган производ
 • Без ГМО
 • Кошер
 • Халал

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (проблеми со црниот дроб, чир, дијабетис, гихт итн.). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Now B-50 complex 250 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.