KRKA B-Complex, 30 таблети

(0 оценки и коментари)

115 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Б-комплекс содржи витамини од Б групата кои го помагаат метаболизмот на јаглехидрате, мастите и протеините. Недостаток на еден од овие витамини или зголемената потреба за истиот, исто така предизвикува потреба и за другите витамини од оваа група. Според тоа, доколку се појават знаци на недостаток на некој витамин од Б групата, треба да се зема целиот Б витамински комплекс. Б-комплекс се употребува:
-за превенција и лекување на недостаток на витамин од Б групата (хиповитаминоза Б и авитаминоза Б),
-при зголемена потреба на витамините од Б групата,
-при нарушена апсорпција на витамини кај заболувања на цревата и желудникот или на црниот дроб,
-при заболување наречено берибери (хиповитаминоза поради недостаток на тиамин), невралгија (болка која се јавува поради болен процес во близина на сензорите нерви), полиневритис (воспаление на неколку нерви), невродерматоза (заболување на нервите на кожата).

Шифра: BCOMPL10
Availability: instock
Бренд:KRKA
Сподели:

Состав: Б-Комплекс витамини. Секоја филм-обложена таблета содржи 4mg тиамин хидрохлорид (thiamini hydrochloridum), 5mg рибофлавин (riboflavinum), 2mg пиридоксин хидрохлорид (pyridoxine hydrochloridum), 1ug цијанокобаламин (cyanocobalaminum), 5mg калциум пантотенат (calcii pantothenas) и 25mg никотинамид (nicotinamidum).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “KRKA B-Complex, 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.