Jamieson Vitamin B12 energy spray спреј за орална употреба

(0 оценки и коментари)

1,029 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON VITAMIN B12 ENERGY SPRAY е производ, со висок квалитет кој содржи витамин Б12 во форма на метилкобаламин и хидроксикобаламин. Оваа форма на витамин Б12 обезбедува максимален степен на апсорпција и помага да се интензивира регенерацијата на телото.

Витамин Б12 е голема молекула (една од поголемите меѓу витамините) и тешко се апсорбира поради желудечната киселина и други дигестивни фактори. Затоа класичните форми на витамин Б12 таблети многу слабо се апсорбираат.

Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

За да се направи задоволителен ефект на апсорпција, најдобро е препаратите кои содржат витамин Б12 да се аплицираат во устата под јазикот.

Во областа под јазикот има плексус на капилари преку кој витамин Б12 полесно може да помине директно во крвта. Затоа, JAMIESON VITAMIN B12 ENERGY SPRAY секогаш треба да се прска под јазикот, а содржината да се задржи што е можно подолго. Така, апсорпцијата на овој витамин е максимизирана и, следствено, е по-биодостапна.

Витамин Б 12:

придонесува за ослободување на енергија при негово метаболизирање
придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
игра улога во процесот на метаболизам на хомоцистеин
придонесува за нормално психолошко функционирање
има улога во создавањето на црвените крвни клетки
игра улога во функционирањето на имунолошкиот систем
придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:

1 впрскување содржи:

Витамин Б12 (метилкобаламин, хидроксокобаламин)…………………………….500 mcg

Останати компоненти: Прочистена вода, глицерин, природни ароми (пеперминт, ванила), лимонска киселина, калиум сорбат, ксантанова гума, екстракт од стевиа лист.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Vitamin B12 energy spray спреј за орална употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.