Health Aid Vitamin B12 спреј

(0 оценки и коментари)

1,138 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Vitamin B12 Spray 1000 µg претставува уникатна формулација за сублингвална употреба која ви овозможува лесна, брза и безболна апликација на високи, терапевтски дози на витаминот Б12. Воедно овозможува најбрз начин на ресорпција и искористливост. Наменет е за лица со мегалобласта анемија, лица со ресекција на желудник и црева, вегани и вегетаријанци, спортисти.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Vitamin B12 Spray 1000 µg претставува уникатна формулација за сублингвална употреба која ви овозможува лесна, брза и безболна апликација на високи, терапевтски дози на витаминот Б12. Постојат бројни студии кои ја докажуваат ефикасната сублингвална ресорпција на вит Б12.

Vitamin B12 Spray содржи:

Витаминот Б12 од 1000 µg кој е значаен за човечкиот организам, е неопходен при правилниот развој на еритроцитите (црвени крвни зрнца) и за одржување на здрав нервен систем. Недостатокот на Б12 може да настане заради негов намален внес преку исхраната, нарушена желудочна или тенкоцревна функција, пернициозна анемија итн.
Витамин Ц – има силно антоиоксидативно дејство, го зацврстува ѕидот на крвните садови и на капиларите. Неопходен е за одржување на имуниот систем.
Витаминт Б6 – помага да се преработат амино-киселините, потребен е да се создаде серотонинот, мелатонинот и допаминот, помага во создавање на невро-трансмитерите, па поради тоа помага во регулирањето на умствените процеси.
Фолна киселина – учествува во клеточната репликација и клеточната синтеза на протеини во целото тело. Многу е важен при состојба на брза клеточна репликација, како што е бременоста.
Состав: Vitamin C 30mg, Riboflavin 0.35mg, Vitamin B6 0.5mg, Folic Acid 40μg, Vitamin B12 1000μg.

Лица со мегалобласта анемија
Лица со гастректомија и тенкоцревна ресекција
Лица со недостаток на интризинг факторот
Вегани и вегетаријанци
Лица кои употребуваат ампуларна форма на Б12
Лечење на мегалобластна анемија
Невропатии
Пернициозна анемија
Vitamin B12 Spray се аплицира на тој начин што се прска под јазик. По употреба препорачано е да не се јаде и да не се пие ништо во наредните 20-30 мин. Целото пакување е за 100 дена.

Дозирањето треба да биде определено од страна на лекар!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Vitamin B12 спреј”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.