Health Aid Vitamin B 99 complex 60 таблети

(0 оценки и коментари)

1,209 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Vitamin B99 Complex се таблети со продолжено ослободување и содржат комбинација од хидросолубилни Б-витамини во максимални дневни препорачани дози. Б витамините се инволвирани скоро во секој процес што се одвива во нашето тело од ослободување на енергија до одржување на нервниот систем и дигестивниот систем како и здрава кожа.

Состав во две таблети: Vitamin C 240mg, Thiamin (Vit.B1) 99mg, Ribofla­vin (Vit.B2) 99mg, Niacin (as nicotin­amide) 99mg, Vitamin B6 (Pyridoxine) 99mg, Folic Acid 99μg, Vitamin B12 20μg, Biotin 99μg, Pantothenic Acid 99mg, Iron † 9mg, Choline Bitartrate 99mg, Inositol 99mg, PABA 99mg.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

Vitamin B99 Complex се таблети со продолжено ослободување и содржат комбинација од хидросолубилни Б-витамини во максимални дневни препорачани дози. Б витамините се инволвирани скоро во секој процес што се одвива во нашето тело од ослободување на енергија до одржување на нервниот систем и дигестивниот систем како и здрава кожа.

Витамин Б1 помага на телото да се претворат јаглените хидрати во енергија и помага во метаболизмот на протеините и мастите.
Витамин Б2 учествува во многубројните метаболни процеси во организмот.
Ниацинот учествува во метаболизмот на јаглени хидрати.
Витамин Б12 учествува во сите клеточни процеси, но особено во оние на гастроинтестиналниот тракт, на нервниот систем, и коскената срцевина и да им помогне во развојот на црвени крвни зрнца.
Пантотенската киселина промовира голем број на метаболички реакции од суштинско значење за раст и благосостојба.
Биотин игра витална улога во многу метаболички процеси.
Витаминот Ц е додаден за да се обезбеди антиоксидативна заштита на ткивата и да помогне во стимулирањето на имунолошкиот систем.
Оваа формула исто така, вклучува железо, кое им помага на црвените крвни клетки при преносот на кислород.
Состав во две таблети: Vitamin C 240mg, Thiamin (Vit.B1) 99mg, Ribofl a­vin (Vit.B2) 99mg, Niacin (as nicotin­amide) 99mg, Vitamin B6 (Pyridoxine) 99mg, Folic Acid 99μg, Vitamin B12 20μg, Biotin 99μg, Pantothenic Acid 99mg, Iron † 9mg, Choline Bitartrate 99mg, Inositol 99mg, PABA 99mg.

ЗА КОГО СЕ НАМЕНЕТИ?
За лица кои се чувствуваат заморено и исцрпено
За лица со слаб апетит
Лица кои страдаат од невропатии и невралгии
Лица со нарушувања на дигестивниот систем
Лица кои губат од својата телесна тежина

ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА?
Може да помогне при ошетувања на периферниот нервен ситем (невралгии и невропатија)
Може да помогне во многубројните метаболни процеси на организмот
Може да помогне при дигестивните нарушувања
Може да помогне при зголемување на телесната тежина

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
Возрасни и деца над 14 години, 1-2 таблети дневно по јадење. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза освен ако не е поинаку советувано од страна на соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Vitamin B 99 complex 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.