Форвита Б-комплекс таблети

(0 оценки и коментари)

79 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б9, Б12

Филм обложени таблети

За нормално одвивање на многубројни процеси во организмот

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се препорачува при:

недоволно внесување на витамини од групата Б (еднолична исхрана, диети, анорексија, повраќање, шеќерна болест, заболувања на црниот дроб)
зголемени потреби за витамини од групата Б (температура, инфекции, зголемена функција на штитната жлезда, зголемен физички напор, бременост, доење)
недоволна апсорпција на витамини од групата Б (дијареа, хронични заболувања на органите за варење на храната)
недоволна синтеза на витамини од групата Б во цревата (земање на антибиотици и хемотерапевтици)
зголемена елиминација на витамини од групата Б (зголемено мокрење)
СОСТАВ

1 филм-обложена таблета содржи:

Витамин Б1 1 mg
Витамин Б2 1,2 mg
Витамин Б3 10 mg
Витамин Б5 пантотенска киселина 5 mg
Витамин Б6 1,4 mg
Витамин Б9 фолна киселина 100 μg
Витамин Б 12 1,4 μg
ДОЗИРАЊЕ

Деца над 7 години и возрасни:

1 филм-обложена таблета на ден

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Б-комплекс таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.