Dr.Wolz B-complex 150 tablets
Dr.Wolz B-complex 300 tablets

Dr.Wolz B-complex+biotin+folic acid – Б комплекс со биотин и фолна киселина

(1 оценка и коментар)

448 ден750 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Dr.Wolz Б комплекс со биотин и фолна киселина таблети за здрав нервен систем, кожа и срце

Витамините од групата Б се движечка сила на организмот, меѓусебно испреплетувајќи и надополнувајќи се во функција на општото здравје на човекот. Витамините Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б6 (пиродоксин), Б7 (биотин), Б9 (фолна киселина) и Б12 (кобаламин) се неопходни за квалитетен и здрав живот особено ако умерената исхрана и редовната физичка активност не се дел од преферираниот животен стил.

Dr.Wolz Б комплекс со биотин и фолна киселина претставува висококвалитетен, делотворен и проверен производ којшто придонесува за нормална функција на нервниот и имунолошкиот систем, нормална функција на срцето, нормална психолошка функција, регулација на активноста на хормоните, одржување на здрава кожа и коса, намалување на чувството на замор и исцрпеност итн.

Начин на употреба:

2 таблети 3 пати во текот на едно деноноќие

Пакување:

150 и 300 таблети

  1. Edita

    Super!

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.