Dietpharm MG 400 active ќесички

(0 оценки и коментари)

220 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со витамин Б и магнезиум.Ќесички со вкус на лимон и портокал

Магнезиумот допринесува за одржување на рамнотежата на електролитите, нормална функција на мускулите,нормална функција на нервниот систем и нормална психолошка функција.

Витамин Б6 и Б12 допринесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Тиаминот (витамин Б1) допринесува за нормален метаболизам за создавање на енергија и нормална функција на срцето. Се препорачува на сите лица, посебно оние кои се физички активни, лица кои се занимаваат со спорт и рекреација, како и за нормална функција на мускулите и нервниот систем.

Производот е наменет и за лица кои чувствуваат замор и исцрпеност и недостаток на енергија.

Начин на употреба:1

Возрасни – 1 ќесичка на ден

Гранулите се за директна примена во уста, не треба да се раствараат во вода. 

Гранулите оставете да се растворат во устата и проголтајте.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm MG 400 active ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *