Vitabiotics Neurozan таблети

(0 оценки и коментари)

1,096 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Мозокот е најсложената машина во универзумот и најголемиот и најважниот дел од вашиот нервен систем. Тој содржи повеќе од 80 милијарди неврони со сложени патишта кои ги поврзува нашите сетила, нашите движења и нашата меморија. Мозокот зависи од широко снабдувањето со различни микронутриенти кои работат заедно за да обезбедат оптимално здравје и перформанси, а тоа троши огромни 30% од енергијата што се произведува од нашата храна. Како и сите „машини„ , значи дека тоа што го внесуваш го дава исходот!

Специфичните „мозочни„ хранливи материи како што се цинкот, јодот, витамините Б12, Б6 и фолната киселина даваат особена поддршка за функциите. Мозочните клетки не може да се заменат и имаат највисок приоритет во телото за одредени микронутриенти.

Availability: outofstock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Нема на залиха

Микронутриенти за мозокот

Neurozan обезбедува сеопфатна формула за заштита на вашиот внес на важни хранливи состојки за здравјето, виталност и важни хранливи состојки со цел да помогнат во нормалните когнитивни функции.

Ментални перформанси

Железото, цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција плус пантотенската киселина, што придонесува за нормални ментални перформанси.

Нервен систем

Витаминот Б6, ниацинот (вит. Б3) и витаминот Ц придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем.

Психолошки функции

Витамините Б12, Б6, тиаминот (вит. Б1), фолната киселина, витаминот Ц и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.

Специјалист плус хранливи материи:

– L-Aргинин

– Фосфатидилсерин

– 5- хидрокситриптифан

– Гинко Билбоа

– Коензим Q10

Оптимални нивоа на витамин Д3

Neurozan обезбедува оптимални 25mcg (1000IU) на витамин Д, кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Витаминот Д е присутен во форма на Д3 (холекалциферол), која е препорачана форма произведена природно од страна на кожата по изложување на сонце.

Општо здравје и виталност

Оваа формула содржи хранливи состојки за целиот круг на здравје и виталност, вклучувајќи:

– Витамин Ц, железо и бакар кои придонесуваат за нормално ослободување на енергија

– Селен и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем

– Витамин Б6 и Б12 кои придонесуваат за нормално формирање на црвените крвни клетки.

 

Напредна исхрана за „најсложената машина која некогаш била изградена„!

Секоја таблета Neurozan е комбинирана од целиот круг на нутритивна поддршка со внимателен баланс на витамини и минерали врз основа на богатството на објавени истражувања. Neurozan обезбедува комплетен спектар на витамини, минерали и каротеноиди, па за дополнителни општи мултивитамини нема потреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Neurozan таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.