Vitabiotics Menopace капсули x30

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Оптималната исхрана е особено важна за време и по менопаузата. Menopace е ефикасен додаток еднаш на ден од 22 хранливи материи научно формулиран за време и по овој период на промени.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Регулирање на хормони

За време на менопаузата, нивото на одредени хормони може да се промени. Menopace содржи витамин Б6 кој придонесува за регулирање на хормоналната активност.

Помага за одржување на здрава менопауза

Menopace исто така, обезбедува витамин Б12 и тиамин (витамин Б1), кои придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем. Сеопфатната формула содржи исто така, умерени диететски нивоа на екстракт од соја изофлавон (20 мг), за создавање даидзеин, глицитеин и генистеин изофлавони кои се природни растителни соединенија.

Формација на колаген

Естрогенот има позитивен ефект врз создавањето на колаген, супстанца која е составен дел на коскениот матрикс и структурата на кожата. По менопаузата, нивото на естроген, а со тоа и создавањето на колаген може значително да се намали. Menopace содржи витамин Ц, што придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата, ‘рскавицата, забите, коските и крвните садови.

Хранливи материи за здраво срце

Се смета дека пониските нивоа на естроген може да влијаат на срцето и кардиоваскуларниот систем кај постарите жени. Menopace содржи тиамин (витамин Б1) што придонесува за нормална функција на срцето, додека витамините Б6 и Б12 плус фолна киселина придонесуваат за нормален метаболизам на хомоцистеинот. Одржување на здрави пониски нивоа на хомоцистеин во амино киселините на крвта се независно поврзани со здравјето на срцето.

Минерали за здрави коски

Здравјето на коските е особено важно за жените за време и по менопаузата, како што коскената маса значително се намалува. Menopace е богат со магнезиум, цинк и витамин Д, кои придонесуваат за одржување на нормални коски. Витаминот Д, исто така, придонесува за апсорпција и искористување на калциумот од исхраната. Menopace е создаден за употреба заедно со суплемент на калциум како Osteocare.

Активен начин на живеење

Витаминот Б12, биотинот и минералите на бакар и железо придонесуваат за нормално ослободување на енергија, плус витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Menopace капсули x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.