Kiberg Triptófano Forte суплементи, 30 таблети

634 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Оди напред и насмеј се! 

Содржи витамин Б9 кој придонесува за нормална психолошка функција и за намалување на чувството на замор и слабост.

Содржи витамин Б2 кој придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за намалување на заморот и слабоста.

Содржи магнезиум кој придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, за нормална психолошка функција и за намалување на чувството на замор и слабост.

Шифра: TRIPTO20
Availability: outofstock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Нема на залиха

Состојки

Л-триптофан, магнезиум оксид, средства за исполнување (калциум фосфат, целулоза, винил ацетат / поливинилпиролидон кополимер), корен на Родиола (Rhodiola rosea) сув екстракт (3% салидрозид), 5-HTP (од семиња на Griffonia simplicifolia), сув екстракт од Корен Ашваганда (Withania somnifera) (1,5% витанолиди), Анти-стегачки агенси (магнезиум соли на масни киселини, силициум диоксид), Рибофлавин и фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина).

СоставВо 1 таблета
Л- триптофан

 

300 mg
Магнезиум

 

112mg(30% од ПДД)
Екстракт од Rhodiolarosea

(содржина на салидросид )

 

50 mg

(1,5 mg)

 

5-HTP

 

25 mg
Екстракт од Ашваганда

(содржина на витаноиди)

 

25 mg

(0,375 mg)

 

Рибофлавин Витамин Б2

 

1,4 mg (100% од ППД)
Фолна Киселина (вит Б9)200 mg (100% од ППД)

 

* % пдд – препорачана дневна доза

Како да се користи

Земете 1 таблета дневно по можност пред појадок со чаша вода.

 

– Додаток во исхраната.

– Групи на население во ризик: консултирајте се со вашиот лекар.

– Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

– Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се ​​чува подалеку од дофат на помали деца.

– Да се ​​чува на ладно и суво место.

30 таблети

 

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.