Kiberg Tibanol Капсули за добар имунитет

939 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Тибанол содржи прецизно комбинирани активни состојки кои даваат најдобри резултати – одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем и зајакнување на здравјето. Секоја состојка има изразен позитивен ефект врз одбрамбените сили на организмот и во комбинација нивното дејство се засилува.

Шифра: TIBANO10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Дополнително содржи:
Рибен желатин (капсула); хидроксипропилметилцелулоза (средство за застаклување); вода; силика (нано, средство против стврднување); железен диоксид (боја).

*RDR – нутритивни референтни вредности. „Референтни количини на внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal)“.
** Не е воспоставен препорачан дневен внес.

Препорачана дневна доза:
1 капсула дневно земена со чаша вода. За поддршка на имунолошкиот систем – 10 дена месечно во ризичните периоди.

Контраиндикации:
Не е познато, не се препорачува за употреба кај деца и адолесценти.

Услови за чување:
На собна температура (15° – 25°C), без директно изложување на светлина.
Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Внимание:
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Тоа не е лек.

Пакет:
10 капсули

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.