Kiberg Stavien 30 капсули за здрави зглобови

795 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Ставиен благотворно делува на функците на скелетно-мускулниот систем. Ја помага функцијата на зглобовите. Се препорацуват при остеоартрит, повреди, ”истрошени” зглобови, болки и вкочанетост во зглобовите и грбот.

Шифра: STAVIE10
Availability: outofstock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Нема на залиха

Додаток на исхраната
Максимален комфорт во движењето

30 капсули по 500 мг

Намена:
Позитивно делува на функциите на скелетно мускулниот систем. Хијалуронската киселина ги подржува функциите на синовијалните површини во зглобовите, ја помага функцијата на мускулите и тетивите. Присуството на рибиното масло омега 3 масни киселини во комбинација со позитивниот ефект од куркума, ги помагаат природните обновувачки функции на скелетниот систем. Ставиен дава максимална слобода во движењето на зглобовите, сила во мускулите, подвижност и цврстина на тетивите и зглобните врски .

Состав на една капсула/препорачана дневна доза од внес на 2 капсули

Рибино масло  ( Fish oil, 18/12 EPA/DHA) 325 мг/ 650мг
Екстракт од корен на куркума 75 мг/ 150 мг (Curcuma longa, Rhiz.extr)
Хијалуронска киселина (Hyaluronic Acid ) 20 мг/ 40 мг
Астасантин 5% (Astaxantine) 10 мг/ 20 мг
Помошни материи: глицерол моностеарат (Е471),соја лецитин, боја , железо
оксид (Е172), титаниум диоксид (Е171)

Несакани ефекти: Не се познати.

Начина на употреба: Препорачана дневна доза- 2 пати по 1 капсула дневно.
Производот не се користи како замена за разновидна исхрана.
Да не се зголемува препорачаната дневна доза.

Чување: На собна температура (15-25 С), на суво и темно место. Да се чува на
место недостапно за деца.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.