Smoked Ham & Cheese Sandwich · 5 pcs 1 кутија содржи 5 кесички

(0 оценки и коментари)

665 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Закуската изгледа како нафора исполнета со фил со вкус на чадена шунка и кашкавал. Овој сендвич е совршена ужина бидејќи содржи само 154 калории и дири 15г протеин. Сендвичот со протеини со шунка и кашкавал е погоден за кетогена диета, но и за сите оние едноставно внимаваат на својата исхрана. Ниското количество на јаглехидрати со 6,6 грама по порција е дополнителен бенефит.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи 15г протеини, а 6.6г јагленохидрати

Нето тежина: 137.5г

Availability: outofstock
Категорија:
Сподели:

Нема на залиха

Состав: Мешавина на протеински микс (млечни протеини, хидролизиран желатин); збогатено пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); палмово масло; емулгатори: соја лецитин, моно и диглицериди; растителни протеини; ароми (млеко); бамбус влакна; соја брашно; сол (сол, арома на чад); сончогледово масло ; пченкарно брашно ; боја: црвена репка; средство за заливање: натриум бикарбонат.
Алергени: Млеко, глутен (пченица) и соја. Произведени на опрема која обработува ореви.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Smoked Ham & Cheese Sandwich · 5 pcs 1 кутија содржи 5 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.