SIS Science in Sport GO електролити

(0 оценки и коментари)

1,450 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Sis GO Electrolyte 1.6 kg
• 36 грама јаглехидрати по порција од 500мл
• Висока содржина на натриум за поттикнување на хидратација
• Електролити како компензација при потењето
• Брза испорака и надополнување на енергијата и течностите

Шифра: N/A
Availability: instock
Категорија:
Сподели:
Исчисти

Go Electrolyte 1,6 кг
Go електролитот содржи мешавина од лесно сварливи и брзо апсорбирачки јаглехидрати, како и електролити (како калциум, магнезиум, калиум и натриум) кои обезбедуваат оптимална хидратација.
Комбинацијата на извори на енергија и електролити ја подобрува способноста на организмот да апсорбира вода за време на вежбање, да го одржува посакуваното ниво на издржливост и да спречи грчеви. Производот е мешавина од соодветна концентрација на јаглехидрати (36 грама), натриум (20 mmol / l) и течност (порција од 500 ml) за да се постигне комбинираната цел на енергија и хидратација.
Карактеристики
• 36 грама јаглехидрати по порција од 500мл
• Висока содржина на натриум за поттикнување на хидратација
• Електролити како компензација при потењето
• Брза испорака и надополнување на енергијата и течностите
Инструкции
За лесно мешање, користете ги шишињата на SiS за спортски пијалоци кои имаат обележувачи кои ја означуваат количината на прав. Или, додадете 40 гр SiS GO електролит (2 дозерки = 40 гр.) во 500 мл вода во шишето и добро протресете го, со цврсто затворен капак.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Пијте 500 мл мешавина вода со GO Elektrolyte на секои 45-60 минути вежбање, или по потреба. Пијте ја еднаш подготвената смеса во рок од најмногу 24 часа.
ПРЕДНОСТИ
Недостаток на јаглени хидрати и дехидрација се главните причини за замор за време на тренинзите за издржливост. Честа грешка што ја прават спортистите е земање премногу или премалку јаглени хидрати во концентрации што не се соодветни, што доведува до помала апсорпција на јаглени хидрати или проблеми со гастроинтестиналниот тракт.
Покрај обезбедувањето доволно јаглехидрати и хидратација пред вежбање, докажано е дека испораката на дополнителни јаглени хидрати и течности за време на вежбање ги зголемува перформансите, го продолжува времето на тренинзите и ја одложува појавувата на замор. Специфичната формула на SiS GO електролитот претставува стратешки пристап кон одложување на негативните ефекти како резултат на недостаток на јаглехидрати и дехидрираност врз перформансите.

Informed-Sport регистрација (анти-допинг контрола на супстанции)
Комплетната понуда на нашите производи е развиена и тестирана според правилата на светската антидопинг агенција, која обезбедува целосна безбедност на спортистите на меѓународните натпревари.
Погоден за употреба за: вегани, вегетаријанци, без лактоза, без глутен, без пченица, без јаткасти плодови, без соја.

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА
Која е разликата помеѓу SiS GO и останатите енергетските пијалоци?
SiS GO електролитот содржи 36 грама јаглени хидрати кои брзо се апсорбираат со додавање на избалансирани електролити кои ја зголемуваат апсорпцијата на вода.
Кога треба да го користите овој производ?
SiS GO Електролитот е одличен кога треба да надоместите електролити изгубени преку потење и кога треба да балансирате енергија со помош на хидратација. Измешајте 40 грама прашок со 500 мл вода и консумирајте на 45-60 минути за време на вежбање подолго од 90 минути, заедно со други извори на јаглени хидрати, односно геловите SiS GO (раствор на GO електролит и гелови на изотонична енергија GO се пијат одделно, не во ист раствор).
Како да го чувате производот откако ќе се отвори?
Откако ќе се отвори, чувајте го производот на суво и ладно место до истекот на рокот наведен на пакувањето.
Може ли да мешам GO Elektrolyte со GO Energy или Hydro Tabs за максимални придобивки?
Ние не препорачуваме комбинирање на производи заедно во еден раствор, бидејќи тие имаат оптимално ниво на јаглехидрати и натриум. Комбинацијата ја менува концентрацијата на производот, така што тие престануваат да бидат оптимални.
Колку дози се потребни за шише од 750 мл?
Користете 3 дози во шише SiS од 750 мл.
Дали овој производ содржи аспартам?
Да, се додава аспартам за да се направи производот повкусен. Тој е еден од најслатките засладувачи во светот и е безбеден за употреба.

Нутритивни вредности На 100 гр по порција (40 гр)
Енергија 1547Kj/364kcal 619Kj/146kcal
Протеини 0,0 гр 0,0 гр
Јаглени Хидрати 91 гр 36 гр
Од кои шеќери 17 гр 6,7 гр
Масти 0,0 гр 0,0 гр
Од кои заситени 0,0 гр 0,0 гр
Влакна 0,0 гр 0,0 гр
Сол 1,3 гр 0,5 гр
Минерали (%РДА)
Калциум 66 мг (8%) 27 мг (3%)
Магнезиум 13 мг (4%) 5 мг (1%)
Калиум 150 мг (8%) 60 мг (3%)

Состав:
Мешавина од јаглехидрати (93%), (малтодекстрин (од пченка), фруктоза, лимонска киселина, електролити) (2%) (натриум хлорид, калциум лактат, калиум хлорид, натриум цитрат, магнезиум цитрат), природни ароми, засладувач (аспартам ) .Содржи извор на фенилаланин.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SIS Science in Sport GO електролити”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.