SIS Science in Sport GO електролити

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Sis GO Electrolyte 1.6 kg
• 36 грама јаглехидрати по порција од 500мл
• Висока содржина на натриум за поттикнување на хидратација
• Електролити како компензација при потењето
• Брза испорака и надополнување на енергијата и течностите

Шифра: /
Availability: outofstock
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Go Electrolyte 1,6 кг
Go електролитот содржи мешавина од лесно сварливи и брзо апсорбирачки јаглехидрати, како и електролити (како калциум, магнезиум, калиум и натриум) кои обезбедуваат оптимална хидратација.
Комбинацијата на извори на енергија и електролити ја подобрува способноста на организмот да апсорбира вода за време на вежбање, да го одржува посакуваното ниво на издржливост и да спречи грчеви. Производот е мешавина од соодветна концентрација на јаглехидрати (36 грама), натриум (20 mmol / l) и течност (порција од 500 ml) за да се постигне комбинираната цел на енергија и хидратација.
Карактеристики
• 36 грама јаглехидрати по порција од 500мл
• Висока содржина на натриум за поттикнување на хидратација
• Електролити како компензација при потењето
• Брза испорака и надополнување на енергијата и течностите
Инструкции
За лесно мешање, користете ги шишињата на SiS за спортски пијалоци кои имаат обележувачи кои ја означуваат количината на прав. Или, додадете 40 гр SiS GO електролит (2 дозерки = 40 гр.) во 500 мл вода во шишето и добро протресете го, со цврсто затворен капак.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Пијте 500 мл мешавина вода со GO Elektrolyte на секои 45-60 минути вежбање, или по потреба. Пијте ја еднаш подготвената смеса во рок од најмногу 24 часа.
ПРЕДНОСТИ
Недостаток на јаглени хидрати и дехидрација се главните причини за замор за време на тренинзите за издржливост. Честа грешка што ја прават спортистите е земање премногу или премалку јаглени хидрати во концентрации што не се соодветни, што доведува до помала апсорпција на јаглени хидрати или проблеми со гастроинтестиналниот тракт.
Покрај обезбедувањето доволно јаглехидрати и хидратација пред вежбање, докажано е дека испораката на дополнителни јаглени хидрати и течности за време на вежбање ги зголемува перформансите, го продолжува времето на тренинзите и ја одложува појавувата на замор. Специфичната формула на SiS GO електролитот претставува стратешки пристап кон одложување на негативните ефекти како резултат на недостаток на јаглехидрати и дехидрираност врз перформансите.

Informed-Sport регистрација (анти-допинг контрола на супстанции)
Комплетната понуда на нашите производи е развиена и тестирана според правилата на светската антидопинг агенција, која обезбедува целосна безбедност на спортистите на меѓународните натпревари.
Погоден за употреба за: вегани, вегетаријанци, без лактоза, без глутен, без пченица, без јаткасти плодови, без соја.

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА
Која е разликата помеѓу SiS GO и останатите енергетските пијалоци?
SiS GO електролитот содржи 36 грама јаглени хидрати кои брзо се апсорбираат со додавање на избалансирани електролити кои ја зголемуваат апсорпцијата на вода.
Кога треба да го користите овој производ?
SiS GO Електролитот е одличен кога треба да надоместите електролити изгубени преку потење и кога треба да балансирате енергија со помош на хидратација. Измешајте 40 грама прашок со 500 мл вода и консумирајте на 45-60 минути за време на вежбање подолго од 90 минути, заедно со други извори на јаглени хидрати, односно геловите SiS GO (раствор на GO електролит и гелови на изотонична енергија GO се пијат одделно, не во ист раствор).
Како да го чувате производот откако ќе се отвори?
Откако ќе се отвори, чувајте го производот на суво и ладно место до истекот на рокот наведен на пакувањето.
Може ли да мешам GO Elektrolyte со GO Energy или Hydro Tabs за максимални придобивки?
Ние не препорачуваме комбинирање на производи заедно во еден раствор, бидејќи тие имаат оптимално ниво на јаглехидрати и натриум. Комбинацијата ја менува концентрацијата на производот, така што тие престануваат да бидат оптимални.
Колку дози се потребни за шише од 750 мл?
Користете 3 дози во шише SiS од 750 мл.
Дали овој производ содржи аспартам?
Да, се додава аспартам за да се направи производот повкусен. Тој е еден од најслатките засладувачи во светот и е безбеден за употреба.

Нутритивни вредности На 100 гр по порција (40 гр)
Енергија 1547Kj/364kcal 619Kj/146kcal
Протеини 0,0 гр 0,0 гр
Јаглени Хидрати 91 гр 36 гр
Од кои шеќери 17 гр 6,7 гр
Масти 0,0 гр 0,0 гр
Од кои заситени 0,0 гр 0,0 гр
Влакна 0,0 гр 0,0 гр
Сол 1,3 гр 0,5 гр
Минерали (%РДА)
Калциум 66 мг (8%) 27 мг (3%)
Магнезиум 13 мг (4%) 5 мг (1%)
Калиум 150 мг (8%) 60 мг (3%)

Состав:
Мешавина од јаглехидрати (93%), (малтодекстрин (од пченка), фруктоза, лимонска киселина, електролити) (2%) (натриум хлорид, калциум лактат, калиум хлорид, натриум цитрат, магнезиум цитрат), природни ароми, засладувач (аспартам ) .Содржи извор на фенилаланин.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SIS Science in Sport GO електролити”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.