Abo Selen Капсули 50µg

260 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Чувар на имунолошкиот систем.

Категорија:
Бренд:ABOPharma
Сподели:

Селен е микроелемент кој придонесува во:
-Одржувањето на нормална функција на имунолошкиот систем;
-Превенција на клетките од оксидативен стрес и елимининација на слободните радикали;
-Одржувањето на нормална функција на тироидната;
-Нормална сперматогенеза;
-Зајакнување на коските;
-Одржувањето на нормална коса и нокти.

Една капсула содржи: 50µg селен

Препорачано дозирање: 1 капсула на ден.