Kiberg Рибино Масло За Деца

239 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

добар имунитет
добра визија
добар изглед добра состојба на кожата, косата, ноктите, забите
обезбедување добра минерализација на коските
помагање на вашиот апетит
подобрување на работниот капацитет, меморијата и концентрацијата;
нормална функција на нервниот систем, особено кај деца кои страдаат од стрес и ментален стрес

Нема на залиха

РИБИНО МАСЛО
Рибиното масло Фортекс содржи концентрирано масло од црн дроб од сурутка со гарантирана висока природна содржина на витамини А, Д, Е и омега-3 есенцијални незаситени масни киселини.

Рибиното масло Фортекс е незаменлив додаток на исхраната на адолесцентите кога се формира мускулно-скелетниот систем и расте мозокот и сите органи.

Витамините А и Д и омега-3 киселините во Рибиното масло Фортекс се природни и лесно сварливи и придонесуваат за:

добар имунитет
правилен развој на детскиот организам
добра визија
добар изглед добра состојба на кожата, косата, ноктите, забите
обезбедување добра минерализација на коските
помагање на вашиот апетит
подобрување на работниот капацитет, меморијата и концентрацијата;
нормална функција на нервниот систем, особено кај деца кои страдаат од стрес и ментален стрес
Малите капсули од рибино масло Фортекс се без вкус и мирис и лесно се голтаат.

Грижата за здравјето на децата уште од најрана возраст има нивни животни придобивки.

ЈАКИ КОСКИ И ЗДРАВИ ЗАБИ.
Коските и забите се формираат во детството. Ако, тогаш, не се води соодветна грижа за нивниот правилен развој, рефлексиите остануваат цел живот.

ДОБРО РАЗВОЈНА АКТИВНОСТ НА МОЗОК.
Когнитивните способности се развиваат уште во детството. Добра меморија, лесна концентрација, ментална активност – тоа се функции на мозочната активност кои доколку се правилно развиени се гаранција за успех во животот.

СИЛЕН ИМУНИТЕТ.
Поздравите деца не често ги пропуштаат часовите на училиште, подобро се снаоѓаат со часовите и имаат време за спорт и воннаставни активности. Ова им помага повеќе да комуницираат со своите врсници, им обезбедува поживописен социјален живот и им дава поуспешен почеток на животот.

ЗДРАВА ТЕЖИНА.
Веројатноста децата со прекумерна тежина да станат дебели со прекумерна тежина е голема. Прекумерните килограми, за жал, се поврзани не само со лошиот изглед, туку и со многу болести – кардиоваскуларни, гастроинтестинални, дијабетес и други.

ДОБРА ВИЗИЈА.
Очите се прозорец кон светот и нивната добра состојба е исклучително важна.

Витаминот А се нарекува „ретинол“ затоа што произведува пигменти во мрежницата на окото.

ВИТАМИН А Е ПОТРЕБЕН ЗА ЗДРАВО ТЕЛО:
го зголемува имунитетот и отпорноста на телото;
моќен антиоксиданс;
од суштинско значење за добар вид;
Витаминот Д се нарекува „сончев витамин“ затоа што телото го синтетизира под влијание на сончевата светлина на кожата. Витаминот Д се акумулира во телото главно во текот на летото и се користи во зима кога луѓето се помалку изложени на сончева светлина и неговата синтеза е многу ограничена. Во последниве години, во светот постои тенденција да се избегнува изложување на сончева светлина поради зголемен ризик од рак на кожата, а тоа неизбежно води до недостаток на витамин Д. Овој недостаток, на пример, може да доведе до рахитис кај децата.

МНОГУ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ВИТАМИН Д ВКЛУЧУВААТ:
регулирање на апсорпцијата на фосфор и калциум;
добра минерализација на коските;
правилен развој на забите;
правилно функционирање на тироидната жлезда и хипофизата.
ВИТАМИН Е
Витаминот Е е важен за децата бидејќи неговиот недостаток може да доведе до анемија, невролошки нарушувања или проблеми со очите. Не случајно се додава вештачки во многу полуготови, пакувани намирници:

моќен антиоксиданс;
го зајакнува имунитетот.
ОМЕГА-3 НЕУШНО
Омега-3 есенцијалните незаситени масни киселини се потребни за секоја клетка во телото:

неопходни за активноста на сите системи и органи во човечкото тело;
зголемување на активноста на мозокот;
го регулира метаболизмот и варењето;
ја подобрува еластичноста на кожата и помага во борбата против акните кај адолесцентите.
Состојки во мека желатинска капсула
150 mg концентрат рибино масло со висока содржина на природен витамин А – 1000 IU/g и витамин Д – 100 IU/g

СОДРЖИНА

60 меки желатински капсули

НАЧИН НА УПОТРЕБА

2-3 капсули дневно земени за време на оброците. За лица над 3 години.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.