Proculin Plus капсули – 30 Капсули

(0 оценки и коментари)

635 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за одржување на нормален вид

Шифра: PROCUL37
Availability: instock
Бренд:Alkaloid
Сподели:

Две капсули содржат:

571,2 mg рибино масло (вклучувајќи 250 mg докосахексаеноична киселина – DHA;

80 mg витамин Ц;

12 mg лутеин + 0,6 mg зеаксантин;

12 mg природен витамин Е (во форма на D-алфа-токоферол);

10 mg цинк (во форма на цинк глуконат);

1,4 mg витамин Б2 (рибофлавин);

1 mg бакар (во форма на бакар сулфат);

800 mg витамин А (во форма на β-каротен);

56 mg селен

 

Дејство

Капсулите Proculin Plus содржат комплекс од состојки неопходни за зачувување на видот и за заштита на очите од штетното дејство на таканаречените слободни радикали.

Ксантофилните пигменти лутеин и зеаксантин играат важна улога за одржување на функцијата на ретината.

Висококонцентрираното и пречистено рибино масло (збогатено со оптимална концентрација на DHA) придонесува за одржување нормален вид.

Витамините и минералите придонесуваат за заштита на очите од штетното дејство на слободните радикали и помагаат за зачувување на видот.

Употреба

Proculin Plus е додаток во исхраната кој помага за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.

DHA и витаминот А придонесуваат за одржување нормален вид.

Витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.

Витаминот Е, витаминот Ц, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидација.

Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.

Цинкот придонесува за нормален метаболизам на витаминот А.

Пакување

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Proculin Plus капсули – 30 Капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.