Proculin Plus капсули

(0 оценки и коментари)

635 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за одржување на нормален вид

Бренд:Alkaloid
Сподели:

Две капсули содржат:

571,2 mg рибино масло (вклучувајќи 250 mg докосахексаеноична киселина – DHA;

80 mg витамин Ц;

12 mg лутеин + 0,6 mg зеаксантин;

12 mg природен витамин Е (во форма на D-алфа-токоферол);

10 mg цинк (во форма на цинк глуконат);

1,4 mg витамин Б2 (рибофлавин);

1 mg бакар (во форма на бакар сулфат);

800 mg витамин А (во форма на β-каротен);

56 mg селен

Дејство

Капсулите Proculin Plus содржат комплекс од состојки неопходни за зачувување на видот и за заштита на очите од штетното дејство на таканаречените слободни радикали.

Ксантофилните пигменти лутеин и зеаксантин играат важна улога за одржување на функцијата на ретината.

Висококонцентрираното и пречистено рибино масло (збогатено со оптимална концентрација на DHA) придонесува за одржување нормален вид.

Витамините и минералите придонесуваат за заштита на очите од штетното дејство на слободните радикали и помагаат за зачувување на видот.

Употреба

Proculin Plus е додаток во исхраната кој помага за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.

DHA и витаминот А придонесуваат за одржување нормален вид.

Витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.

Витаминот Е, витаминот Ц, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидација.

Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.

Цинкот придонесува за нормален метаболизам на витаминот А.

Пакување

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Proculin Plus капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *