PhD ZMA – Цинк Магнезиум Витамин Б6 капсули

(0 оценки и коментари)

1,399 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсулите PhD ZMA се произведуваат со користење на патентираната формула ZMA® за поддршка на градењето на мускулна маса и сила. Целосно природната формула е моќна витаминско-минерална мешавина што содржи витамин Б6 за да помогне во намалување на заморот, а магнезиумот помага во опоравувањето и ги поттикнува ефектите на сонот.

PhD ZMA – ЗМА количина

Нема на залиха

Зошто ZMA?

30mg цинк / 450mg магнезиум / 10,5mg витамин Б6
Помага во намалување на заморот
Поддржува здраво ниво на тестостерон
Пакување: 90 меки капсули

Што е ZMA?

PhD ZMA се произведува со користење на патентирана формула ZMA® за поддршка во градењето на мускулна маса и сила. Целосно природната формула е моќна витаминско-минерална мешавина што содржи витамин Б6 за да помогне во намалување на заморот, а магнезиумот помага во опоравувањето и ги поттикнува ефектите на сонот.

Придобивки од ZMA

Докажано е дека ZMA поддржува здрави нивоа на тестостерон и помага во енергетскиот метаболизам. Целосно природната формула поттикнува здрав сон и може да го подобри зголемувањето на мускулната маса и силата.

За кого е ZMA?

PhD ZMA е наменет и за мажи и за жени кои тежнеат кон ефективно опоравување, особено за спортисти кои градат сила и издржливост. Соодветен е за вегани.

Употреба
Како додаток на исхраната, се препорачуваат 3 капсули дневно за мажи и 2 капсули дневно за жени со вода или сок, препорачливо на празен стомак, 30-60 минути пред спиење.

Нутритивни информации

Вегански
Вегетеријански
Без глутен
Без соја
Без ГМО
Без палмино масло
Без млечни производи
Халал
Мажи Жени
Во дневна порција (3 капсули) %ПВ* во дневна порција Во дневна порција (2 капсули) %ПВ* во дневна порција
Цинк1 30mg 300 20mg 200
Магнезиум3 450mg 120 300mg 80
Витамин Б62 10,5mg 750 7mg 500
*ПВ – препорачан дневен внес
1Цинкот придонесува за одржување на нормалното ниво на тестостерон во крвта
2Витаминот Б6 придонесува за намалување на заморот и нормален енергетски метаболизам.
3Магнезуимот придонесува за нормална синтеза на протеини.

Состав

Магнезиум (магнезиум цитрат, магнезиум оксид и магнезиум стеарат), капсула (хидроксипропилметил целулоза), цинк (моно-Л-метионин и аспартат), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), силициум диоксид

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PhD ZMA – Цинк Магнезиум Витамин Б6 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.