PhD ZMA – Цинк Магнезиум Витамин Б6 капсули

(0 оценки и коментари)

1,399 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсулите PhD ZMA се произведуваат со користење на патентираната формула ZMA® за поддршка на градењето на мускулна маса и сила. Целосно природната формула е моќна витаминско-минерална мешавина што содржи витамин Б6 за да помогне во намалување на заморот, а магнезиумот помага во опоравувањето и ги поттикнува ефектите на сонот.

PhD ZMA – ЗМА количина

Зошто ZMA?

30mg цинк / 450mg магнезиум / 10,5mg витамин Б6
Помага во намалување на заморот
Поддржува здраво ниво на тестостерон
Пакување: 90 меки капсули

Што е ZMA?

PhD ZMA се произведува со користење на патентирана формула ZMA® за поддршка во градењето на мускулна маса и сила. Целосно природната формула е моќна витаминско-минерална мешавина што содржи витамин Б6 за да помогне во намалување на заморот, а магнезиумот помага во опоравувањето и ги поттикнува ефектите на сонот.

Придобивки од ZMA

Докажано е дека ZMA поддржува здрави нивоа на тестостерон и помага во енергетскиот метаболизам. Целосно природната формула поттикнува здрав сон и може да го подобри зголемувањето на мускулната маса и силата.

За кого е ZMA?

PhD ZMA е наменет и за мажи и за жени кои тежнеат кон ефективно опоравување, особено за спортисти кои градат сила и издржливост. Соодветен е за вегани.

Употреба
Како додаток на исхраната, се препорачуваат 3 капсули дневно за мажи и 2 капсули дневно за жени со вода или сок, препорачливо на празен стомак, 30-60 минути пред спиење.

Нутритивни информации

Вегански
Вегетеријански
Без глутен
Без соја
Без ГМО
Без палмино масло
Без млечни производи
Халал
Мажи Жени
Во дневна порција (3 капсули) %ПВ* во дневна порција Во дневна порција (2 капсули) %ПВ* во дневна порција
Цинк1 30mg 300 20mg 200
Магнезиум3 450mg 120 300mg 80
Витамин Б62 10,5mg 750 7mg 500
*ПВ – препорачан дневен внес
1Цинкот придонесува за одржување на нормалното ниво на тестостерон во крвта
2Витаминот Б6 придонесува за намалување на заморот и нормален енергетски метаболизам.
3Магнезуимот придонесува за нормална синтеза на протеини.

Состав

Магнезиум (магнезиум цитрат, магнезиум оксид и магнезиум стеарат), капсула (хидроксипропилметил целулоза), цинк (моно-Л-метионин и аспартат), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), силициум диоксид

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PhD ZMA – Цинк Магнезиум Витамин Б6 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.