Pharmacy Optic Bioluteina 25, 30 таблети

(0 оценки и коментари)

253 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Се препорачува за луѓе изложени на фактори кои влијаат на влошување на видот, на пример, долготрајна работа на компјутер, во вештачка или слаба осветленост, трошење многу часови во читање, возење и изложени на интензивна сончева светлина.Специјално избрани Optic Bioluteina 25 состојки како цинк, рибофлавин и витамин А помагаат во одржување на правилен вид. Покрај тоа, витамин Ц, витамин Е, цинк, селен и рибофлавин помагаат да се заштитат клетките на целото тело од оксидативен стрес. Препаратот содржи витамини Ц, Б6, Б12 и рибофлавин, кои придонесуваат за намалување на уморот и заморот. Оптичкиот биолутеин 25 е исто така извор на зеаксантин, антоцијани од боровинки, проантоцијанидини од семе од грозје, витамин Б1 и поголема содржина на лутеин. Бета-каротенот содржан во препаратот е лесно сварлива форма на витамин А. Научно е докажано дека дополнувањето со витамин А, рибофлавин и цинк придонесува за одржување на нормален вид.

Шифра: phbilu25
Availability: outofstock
Ознака:
Бренд:Pharmacy
Сподели:

Нема на залиха

Состав на таблетите:

  • Екстракт од цвет Тагетес стандардизиран да содржи 80% лутеин (Tagetes erecta)
  • екстракт од боровинка (Vaccinium myrtillus)
  • екстракт од семе од грозје (Vitis vinifera)
  • цинк
  • бета-каротин (провитамин А)
  • витамини Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е,
  • селен

Дозирање:

1 таблета дневно

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Pharmacy Optic Bioluteina 25, 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.