Nutraxin Multivitamin Men, 60 таблети

(0 оценки и коментари)

906 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Men’s Multivitamin Complex е специјална формула која содржи витамини, минерали и билки што им се потребни на мажите. Погоден за секојдневна употреба, Мултивитамин и минерален комплекс содржи 23 различни состојки. Nutraxin, најдобриот витамински додаток за мажи.

 • Цинкот придонесува за зачувување на нормалното ниво на тестостерон во крвта.
 • Биотин придонесува за заштита на нормалната коса.
Шифра: numeme60
Availability: outofstock
Бренд:Biota
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

Еднинечна доза: 2 таблети

 • Vitamin A (Beta-Karoten)1000 IU (0,68 mg)
 • Vitamin B1 (Thiamine)1,2 mg
 • Vitamin B2 (Riboflavin)1,2 mg
 • Vitamin B3 (Niacin)20 mg
 • Vitamin B5 (Panthotenic Acid)5 mg
 • Vitamin B6 (Pyridoxine)10 mg
 • Vitamin B7 (D-biotin )100 mcg
 • Vitamin B9 (Folik Asit)400 mcg
 • Vitamin B12 (Methylcobalamin)20 mcg
 • Choline (Choline bitartrate)13,5 mg
 • Инозитол33 mg
 • Vitamin C (L-Ascorbic Acid)60 mg
 • Vitamin D3400 IU (10 mcg)
 • Vitamin E (α-TE)10 IU(10 mg)
 • Бакар (Sulphate)400 mcg
 • Цинк (Sulphate)15 mg
 • Калциум (Carbonate)280 mg
 • Хром (Picolinate)30 mcg
 • Manganese (Sulphate)600 mcg
 • Molybdenum (Sodium Molybdate)20 mcg
 • Селен (L-Selenomethionine)70 mcg
 • Алфа Липоична Киселина5 mg
 • Bilberry (Vaccinum myrtillus) Extract2 mg
 • Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis)2 mg
 • Екстракт од домат (Solanum lycopersicum)2 mg
 • Екстракт од жен-шен (Panax ginseng)20 mg
 • Екстракт од сабал палма (Serenoa repens)10 mg
 • Екстракт од семки (cucurbita sp.)10 mg
 • Екстракт од корен на коприва (urtica dioica)40 mg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Multivitamin Men, 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.