Nutraxin IMMUN-S, 60 таблети

(0 оценки и коментари)

706 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Nutraxin Immun-S содржи 1.3- 1.6 Бета-Глукан во подобрената формула. Оваа посебна формула исто така содржи комбинација од екстракти од семе на црн ким, екстракт од корен на јужноафрикански здравец и екстракт од корен од ѓумбир. Витамин Ц е исто така дел од формулата на Nutraxin Immun-S.
Витамин Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

Шифра: nutims60
Availability: instock
Бренд:Biota
Сподели:

Единечна доза: 2 таблети

• Бета глукан 1,3/1,6 200 mg
• Екстракт од корен на Pelargonium Sidoides (јужноафрички здравец) 200 mg
• Екстракт од семиња на Nigella Sativa (црн ким) 200 mg
• Екстракт од корен на Zingiber Officinale (ѓумбир) 200 mg
• Витамин Ц 400 mg
Останати состојки:
Микрокристална целулоза, поливинилпиролидон винил ацетат кополимер, кроскармелоза натриум, поливинил пролидон, титан диоксид, железен оксид, магнезиумски соли на масни киселини, силиконски диоксид.

Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

Начин на употреба:
Како додаток во исхрана, да се земат 2 таблети дневно со многу вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin IMMUN-S, 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.