nutraxin collagen 10x50 ml
Nutraxin Collagen

NUTRAXIN COLLAGEN флакони 10 x 50ml

(0 оценки и коментари)

2,363 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Nutraxin Collagen е специјална формула која комбинира сок од дуња со природните компоненти на човечкото тело како ко-ензим Q10, Л-карнитин и хијалуронска киселина. Колагенот во формулата е морски базиран и хидролизиран за лесна апсорпција. Добар вкус е обезбеден од аромата на јагода.

Биотин придонесува за заштита на кожата.
Витаминот Ц придонесува за синтеза на колаген за нормални функции на кожата.

Шифра: nucoll50
Availability: instock
Бренд:Biota
Сподели:

Нутритивни податоци: Секое шише (50ml)

  • Hydrolized Collagen10 g
  • L-ascorbic Acid300 mg
  • Vitamin B60,7 mg
  • Vitamin B56 mg
  • Vitamin E12 mg
  • D-biotin2000 µg
  • L-Carnitine100 mg
  • Hyaluronic Acid10 mg
  • Co-enzyme Q1010 mg

Употреба:

Се препорачува да користите максимум 1 шише на ден (50 ml) како додаток на исхрана за возрасни.

* Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Не се користеа синтетички бои, засладувачи.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NUTRAXIN COLLAGEN флакони 10 x 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.