NOW Serrazimes 20 000 /90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,620 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

NOW Serrazimes капсули со протеолитички активни ензими

Бренд:NOW
Сподели:

Serrazimes® е протеолитичка мешавина составена од ензими добиени од печурки, Aspergillus oryzae и Aspergillus melleus.

20.000 единици активитет

Системски протеолитички ензими

Состав 1 капсула

Serrazimes® (20,000 Serratiopeptidase единици) 33 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула 1-2 пати дневно, помеѓу оброци. Производот се користи на празен стомак.

Други додатоци: трици, целулоза прав и целулоза (капсула).

Не е произведено со пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Serrazimes® е заштитена трговска марка на National Enzyme Company.

Вегетеријански/Веган производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено лекови за разредување на крвта) или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Serrazimes 20 000 /90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *