NOW Gluten Digest 60 капсули

(1 оценка и коментар)

1,690 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Gluten Digest, со BioCore® DPP IV, е сеопфатна ензимска мешавина формулирана за поддршка на комплетната дигестија на житните зрна. DPP IV (Dipeptidyl peptidase IV) е уникатен ензим со специфична активност против карактеристичните пролин врски присутни во протеините на житните зрна.  Gluten Digest исто така вклучува протеази и амилази кои делуваат на други протеини и јагленохидратни компоненти кои обично се присутни заедно во овие намирници.

Шифра: Now09
Availability: instock
Ознака:
Бренд:NOW
Сподели:
  • Гастроинтестинална поддршка
  • BioCore® DPP IV
  • Помага во дигестијата на глутенот и житариците

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно пред било кој оброк кој содржи глутен.

Предупредување: Само за возрасни. Ако имате целијаклија, користете само под надзор на вашиот лекар. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. По отварање, да се чува во фрижидер.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

  1. Тања

    Се преродив со овие капсули, кое олеснување, конеќно можам да се опуштам и без да мислам дали ќе имам подуеност и непријатност ако случајно каснам глутен.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.