NBL Прегна формула

1,208 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

1. ШТО ПРЕТСТАВУВА НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА

НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА претставува додаток на исхраната кој содржи мултивитамини и минерали. НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА ќе Ви помогне да ги внесете сите витамини и минерали кои Ви се потребни за време на бременоста. Овој производ содржи витамини и минерали кои се особено важни за бремените жени

Availability: instock
Бренд:Nobel ilac
Сподели:
2. ШТО МОРА ДА ЗНАЕТЕ, ПРЕД ДА ГО УПОТРЕБИТЕ НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА

Не употребувајте го НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА:

  • Ако сте алергични (хиперсензитивни) на активните супстанции или некоја од другите состојки на НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА.

НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА претставува додаток на исхраната.

Додатоците на исхрана не можат да ја заменат нормалната исхрана.
Консултирајте се со Вашиот лекар во случај на болест, употреба на лекови и доење.
Овој додаток на исхрана е наменет за возрасни.
Овој производ не е лек.
Не се употребува за превенција или третман на болест.
Ве молиме известете го Вашиот лекар или фармацевт доколку земате или сте земале било какави лекови, вклучувајќи ги и лековите купени без рецепт.

3. КАКО ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА

За перорална употреба.
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.
Се препорачува да се зема 1 таблета дневно со оброк (за возрасни).
Вашиот лекар ќе одлучи како да го употребувате НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА.
Овој додаток на исхрана е наменет за возрасни.

4. КАКО ДА ГО ЧУВАТЕ НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА

Чувајте го на температура под 25°, во оригиналното пакување.
Чувајте го на места кои се недостапни за деца.
Не го користете НБЛ ПРЕГНА ФОРМУЛА по истекот на рокот на употреба, кој што е означен на пакувањето.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.