NBL Kриловото масло, 30 капсули

908 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Криловото масло може да го користат од тинејџери па се до постари лица!

Помага при:

 • регулирање на мастите во организмот
 • регулирање на срцевата функција
 • поддршка на мозокот и очите.
Availability: instock
Бренд:Nobel ilac
Сподели:

Од каде потекнува името крил ?

Антарктичкиот крил го добил своето име според норвешкиот термин krill, што значи храна за китовите.

Euphausia ѕuperba се наоѓа на самото дно во ланецот на исхрана и може да се најде само во недопрените води на Антарктичкиот Океан, каде што нема акумулација на загадувачи! Методот за ловење на крилот е патентиран и гарантира квалитет, а истовремено спречува улов на други животни.

NBL Krill Oil – одличен извор на Oмега-3 масни киселини!

И криловото и рибиното масло содржат Oмега-3 масни киселини и тоа, двете најважни за телото: EPA и DHA. Најновите истражувања покажуваат дека масните киселини кои се добиваат од ракчето крил полесно и побрзо се искористуваат од телото. Затоа, оваа форма на Oмега-3 е наменета за деца над 12 години и возрасни.

На што се должи зголемената искоритливост на криловото масло од страна на телото во споредба со рибиното масло?

Зошто фосфолипидната форма на омега-3 масни киселини е толку поистакната во споредба со триглицеридната кај рибините масла! Фосфолипидната форма обезбедува:

 • Полесна растворливост,
 • Едноставна дигестија
 • Побрза искористливост од страна на телото,

Маслото од крил, во својот состав уникатно содржи Oмега-3 во форма на фосфолипиди и моментално најмоќниот антиоксиданс, астаксантин, кој му дава специфична додадена вредност во однос на стабилност, ловење на слободните радикали и топење на мастите.

Состав во 2 капсули NBL Krill Оil:

 • Крилово масло 1000 mg
 • Фосфолипид 360 mg
 • Омега 3 260 mg
  • EPA (Eicosapentaenoic acid) 125 mg
  • DHA (Docosahexaenoic acid) 62 mg
 • Вкупен холин 76 mg
 • Астаксантин 0.2 mg

Што претставува NBL Krill Oil и од каде ни доаѓа?

ДОВЕДЕТЕ ГО ВАШЕТО ТЕЛО ПОВТОРНО ВО РАМНОТЕЖА

 1. регулирање на мастите во организмот,
 • EPA/DHA придонесуваат за одржување на нормалното ниво на триглицеридите во крвта и покажуваат позитивен ефект врз добриот LDL холестерол
 1. регулирање на срцевата функција,
 • EPA/DHA придонесуваат за нормално функционирање на срцето и крвните садови
 • EPA/DHA придонесуваат за одржување на нормален крвен притисок
 1. поддршка на мозокот и очите.
 • DHA придонесува за одржување на нормална мозочна функција и меморија DHA допринесува за одржување на видот

Уникатната структура на астаксантин го прави да биде буквално стотици пати посилен од другите досега познати антиоксиданси. Оттука, со право му е доделено името “Крал на антиоксидансите”.

NBL Krill Oil во својот состав покрај Omega-3 масните киселини кои штитат од воспаление и ги чистат крвните садови, содржи и природен астаксантин кој го зајакнува вашиот имунитеt.

Црвената боја на маслото потекнува од природниот антиоксидант астаксантин.

Астаксантинот е природна моќна против-воспалителна состојка без несакани ефекти.

Астаксантинот ги лови слободните радикали и тоа многу повеќе од веќе познатите антиоксиданси

Предности на NBL Krill Oil

 • Содржи 500 mg крилово масло во форма на фосфолипиди
 • Идеален сооднос на EPA/DHA за максимална искористливост
 • Добиено од еколошки чиста средина
 • Загарантирана стабилност и чистота
 • Проверен квалитет

Сертифицирано од два сертификати IKOS I FOS

Препорака за користење на NBL Krill Oil

NBL Krill Oil содржи 30 меки желатинозни капсули, потребно е дневно 1 до 2 капсули по можност за време на оброк или после оброк.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.