-28%

Natura Therapy Allergo Protect 500ml + 250 ml GRATIS

995 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

АЛЕРГО ПРОТЕКТ – хербален препарат со уникатни растителни екстракти и витамини за превенција, контрола и смирување на алергиските реакции. Комбинацијата на растителни екстракти од див ѓумбир, црн кардамон, кинеска туја, коприва, алое вера, со бромелаин и витамин Д во АЛЕРГО ПРОТЕКТ помага ефикасно да се спречи појавата на алергиски реакции и успешно ги смирува несаканите симптоми како што се: течење на носот, солзење на очите, јадеж во носот, кашлање, кивање, појава на оток или иритации на кожата .

АЛЕРГО ПРОТЕКТ е составен од растителни екстракти за коишто научно е докажана нивната ефикасност во справувањето со алергиите и денес се препорачуваат од страна на голем број експерти (доктори). АЛЕРГО ПРОТЕКТ, може да се користи превентивно и при појава на алергиска реакција, а погоден е за употреба и кај децатa.

Нема на залиха

                                                                                                                                                                          

Пулмолозите предупредуваат дека: Во последната деценија се поголем број лица се жалат на многубројни реакции, вклучувајки и развој на астма како последица на алергиите. Третманот кој вклучува антихистаминици и кортикостероиди има голем број несакани дејства. Затоа оправдана и препорачана е примената и на хербални препарати кои може да помогнат во справувањето со алергиите.

Растителните екстракти во АЛЕРГО ПРОТЕКТ заедно со витаминот Д како основен имуномодулатор, помагаат на природен и безбеден начин да се смират алергиските реакции и да се спречи нивната појава. Со редовното земање на АЛЕРГО ПРОТЕКТ пред почетокот и во текот на целата сезона

на алергии може успешно да се превенираат и добро да се менаџираат сите видови алергии.

Уште поголем ефект се постигнува со комбинирање на АЛЕРГО ПРОТЕКТ со кварцетин, добро познат препарат кој успешно се применува во третманот на алергиите.

Постојат растителни екстракти како што се екстрактот од див ѓумбир, црн кардамон, Кинеска туја, екстрактот од коприва и алое вера кои во научни истражувања имаат потврдено способност да го смират имунитетот, односно да придонесат во стабилизирање на метаболизмот на хистамин со што помагаат во спречување или намалување на тегобите при алергиските реакции. Затоа комбинацијата на овие растителни екстракти, со ензимот бромелаин и витаминот Д во АЛЕРГО ПРОТЕКТ ја прави употребата на овој производ одличен, ефикасен и природен, начин да се превенираат или да се смират алергиите.

На почетокот на сезоната со алергии земете АЛЕРГО ПРОТЕКТ и успешно заштитете се од алергиите и нивните несакани симптоми.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.