Jamieson Multivitamin Kids + iron chevable tablets

(0 оценки и коментари)

820 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Мултивитамински таблети за џвакање за здрави, активни и деца во раст.

Начин на употреба : деца од 3 до 13 годишна возраст: -1 таблета дневно со оброк.

Адолесценти 14-18 години: 2 таблети дневно со оброк.

Се зема неколку часа пред или после земање на други лекови.

Пакување:

60 таблети за џвакање

Витамин А (ацетат)…………………………………………………………………………………. 480 mcg

Бета Каротен……………………………………………………………………………………………  150 mcg/250 IU

Витамин Б1 ( тиамин мононитрат)……………………………………………………………… 1.2 mg

Витамин Б2 ( рибофлавин)…………………………………………………….……… 1.4 mg

Витамин Б3 ( ниацин)………………………………………………………………………………….10 mg

Витамин Б5 ( калциум д- пантоненат)…………………………………………………………….5 mg

Витамин Б6 ( пиридоксин HCl)……………………………………………………………………. 1.7 mg

Витамин Б12 ( цианокобаламин)…………………………………………………………………….5 mcg

Витамин Ц ( аскорбинска киселина)………………………………………………………………60 mg

Витамин Д3 ( холекалциферол)……………………………………………………………………..10 mcg/ 400 IU

Витамин Е ( д-алфатокоферол) ………………………………………………………………….10 mg AT/ 15 IU

Биотин …………………………………………………………………………………………………………20 mcg

Фолна    киселина…………………………………………………………………………………………..300    mcg

Калциум (цитрат)………………………………………………………………………………………162 mg

Бакар    (цитрат)…………………………………………………………………………………………….35    mcg

Јод (калиум јодид)……………………………………………………………………………………..133 mcg

Железо (феро фумарат)………………………………………………………………………………..4 mg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Multivitamin Kids + iron chevable tablets”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *