Jamieson Multivitamin Kids + iron chevable tablets

(1 оценка и коментар)

783 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Мултивитамински таблети за џвакање за здрави, активни и деца во раст.

 

Шифра: JAMIES6
Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Начин на употреба : деца од 3 до 13 годишна возраст: -1 таблета дневно со оброк.

Адолесценти 14-18 години: 2 таблети дневно со оброк.

Се зема неколку часа пред или после земање на други лекови.

Пакување:

60 таблети за џвакање

Витамин А (ацетат)…………………………………………………………………………………. 480 mcg

Бета Каротен……………………………………………………………………………………………  150 mcg/250 IU

Витамин Б1 ( тиамин мононитрат)……………………………………………………………… 1.2 mg

Витамин Б2 ( рибофлавин)…………………………………………………….……… 1.4 mg

Витамин Б3 ( ниацин)………………………………………………………………………………….10 mg

Витамин Б5 ( калциум д- пантоненат)…………………………………………………………….5 mg

Витамин Б6 ( пиридоксин HCl)……………………………………………………………………. 1.7 mg

Витамин Б12 ( цианокобаламин)…………………………………………………………………….5 mcg

Витамин Ц ( аскорбинска киселина)………………………………………………………………60 mg

Витамин Д3 ( холекалциферол)……………………………………………………………………..10 mcg/ 400 IU

Витамин Е ( д-алфатокоферол) ………………………………………………………………….10 mg AT/ 15 IU

Биотин …………………………………………………………………………………………………………20 mcg

Фолна    киселина…………………………………………………………………………………………..300    mcg

Калциум (цитрат)………………………………………………………………………………………162 mg

Бакар    (цитрат)…………………………………………………………………………………………….35    mcg

Јод (калиум јодид)……………………………………………………………………………………..133 mcg

Железо (феро фумарат)………………………………………………………………………………..4 mg

  1. Мери

    Децата ги обожаваат како гумени бонбони се!

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.