ImunoHealth Kids Сируп 100ml

(0 оценки и коментари)

930 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Иновативна формула со Лактоферин, Инозитол, Ацерола, Бозел, Цинк и Бета 1,3 / 1,6 Д-глукан.

Ацерола – се добива од Ацерола (тропско овошје од Барбадос) што содржи висока концентрација на витамин Ц кој лесно се апсорбира од организмот. Покрај витамин Ц, Ацеролата е богата со протеини, масти, јаглехидрати, калциум, фосфор, железо, витамин Б1 и Б2 и растителни влакна.
Витаминот Ц придонесува во: нормална функција на имунолошкиот систем, заштита на клетките од оксидативен стрес, функционирањето на нервниот систем и крвните садови, намалување на чувството на замор и изнемоштеност и зголемување на апсорбцијата на железо.
Лактоферин – претставува гликопротеин кој е присутен во млекото на доилките и во кравјото млеко. Помага во одржувањето на нормален имунолошки систем и во зголемување на
фагоцитната активност на леукоцитите. Спаѓа во групата на трансферин протеини со што помага во транспортот на железото во клетките. Помага во одржување на цревната микрофлора.
Инозитол – Помага во функционирањето на нервниот систем.
Плод од бозел – богат со полифеноли, минерали, висока концентрација на витамин Ц и витамини од Б групата.
Бeта 1,3 / 1,6 Д-глукани – Учествуваат во неутрализирање на слободните радикали. Имаат имуномодулаторно дејство.
Цинк – минерал кој игра важна улога во метаболизмот на човекот. Придонесува во: заштита на клетките од оксидативен стрес, одржување на здрави коски, одржување на видот и функција на имунолошкиот систем.

Препорачано дозирање:
-Деца до 12 години – 5 мл на ден
-Деца над 12 години – 10 мл на ден

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ImunoHealth Kids Сируп 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.