Health Aid HealthyMega 30 таблети

(0 оценки и коментари)

1,269 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HealthAid Healthy Mega е одличен суплемент, кој може да помогне да ги оптимизирате вашите дневни количества на внесени хранливи материи. Формулацијата Healthy Mega содржи витамински и минерални комплекси со дигестивни ензими, антиоксиданти и билки со висока моќност.

Состав: Содржина во 1 таблета:

Активни состојки: Витамин Ц (аскорбинска киселина) 300мг, калциум (калциум карбонат) 139мг, ниацин (ниацинамид) 105мг, инозитол 100,г, рибофлавин (витамин Б2) 100мг, природен витамин Е (д-алфа токоферол ацетат) 90мг, тиамин хидрохлорид (витамин Б1) 85мг, пантотенска киселина (калциум пантотенат) 51мг, цитрусни биофлаваноиди 50мг, пара-аминобензоева киселина (РАВА) 50мг, холин (холин битартарат) 41мг, силика 33мг, бетаин хидрохлорид 30мг, Л-глутаминска киселина 25мг, рутин 25мг, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)10мг, железо (железо фумарат) 10мг, прав од лисја од луцерка (medicago sativa)10mg, алги 10mg, лецитин 10mg, хесперидин комплекс 10mg, семе од гуар гума (циамопсис тетрагонолоба) 10мг, цинк (цинк оксид) 8мг, прав од корен од канадска жолтика (Hydrastis canadensis) 7мг, папаин 6мг, екстракт од коњско опавче (Equisetum arvense) 5мг, бромелаин 5мг, јаболков пектин 5мг, манган (манган сулфат) 2мг, бакар (бакарен оксид) 0,4мг, Д- биотин 200µг, фолна киселина 400µг, витамин А ацетат 375µг, јод (калиум јодид) 235µг, хром (хромичен хлорид) 200µг, витамин Б12 (цијанокобаламин) 110µг, бор (натриум борат) 100µг, селен (натриум селенат)15µг, витамин К (фитонадион)12µг, витамин Д (холекалциферол) 11µг, молибден (натриум молибден) 10µг.
Ексципиенси: средство за зголемување на маса (микрокристална целулоза, малтодекстрин, ди-калциум фосфат, пченкарен скроб), средство против згрутчување (раст. стеаринска киселина, раст.магнезиум стеарат, магнезиум силикат), стабилизатор (кроскармелоза натриум), средство за врзување (акациа), средство за глазура (фармацевтска глазура), засладувач/подобрувач на вкус (манитол, глицин), регулатор на киселост (аспартална киселина, лимонска киселина).

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Современиот начин на живот понекогаш не им остава на луѓето доволно време да подготвуваат хранливи оброци, па повеќето избираат практична храна која не секогаш ги содржи виталните витамини и минерали неопходни за одржување на доброто здравје. HealthAid Healthy Mega е одличен суплемент, што може да помогне да ги оптимизирате вашите дневни количества на внесени хранливи материи. Формулацијата Healthy Mega содржи витамински и минерални комплекси со дигестивни ензими, антиоксиданти и билки со висока моќност.

Што претставуваат и за која намена се Healhty Mega таблетите?

Придонесува за нормален метаболизам и правилно искористување на ослободената енергија.
Помага во нормалното функционирање на нервниот систем и когнитивните функции.
Промовира нормален метаболизам на макронутриенти, јаглени хидрати и протеини.
Придонесува за нормална плодност и репродукција.
Помага во одржување на здрава коса, кожа и нокти.
Придонесува за нормално згрутчување на крвта.
Промовира здрава мускулна функција и здрава ‘рскавица.
Одржува здрави коски, заби и непца.
Одржува здраво сврзно ткиво и крвни садови.
Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
Ги штити клетките на телото од оксидативен стрес.
Придонесува за нормално создавање крвни елемнти.
Промовира производство на тироидни хормони и нормална функција на тироидата.
Придонесува за одржување на нормален вид.
Помага за регулирање на хормонската активност.
Придонесува за нормална функција на срцето.

Healthy Mega таблетите може да бидат корисни за:

Лица кои имаат премногу секојдневни обврски, кои прескокнуваат оброци за време на стресниот работен ден.
Луѓе кои се хранат несоодветно и кои не внесуваат доволно дневно количество на хранливи материи.
Идеален за оние кои имаат тешкотии во варењето на прехранбените намирници.
Оние кои се на програма за слабеење.
Луѓе кои сакаат да го одржат општото здравје и благосостојба.

Немојте да ги употребувате Healthy Mega таблетите доколку:

сте преосетливи (алергија) на било која составна компонента на Healthy Mega таблетите.

Мерки на претпазливост:

Досега непознати.

Предупредување:

Овој производ користете го според упатството кое е наведено на пакувањето. Производот не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. Ве молиме пред да го земете овој производ да се консултирате со вашиот лекар доколку боледувате од некоја болест, доколку земате лекови, ако сте бремени или доите или пак сте алергични на нешто. Не го користете овој производ по истек на рокот за употреба.

Употреба со други лекови и медицински производи:

Нема податоци за можни интеракции.

Бременост и доење

Советувајте се со Вашиот лекар или фармацевт пред да земете било каков лек или граничен производ ако сте бремени, мислите дека сте бремени или планирате бременост.

Влијание врз способноста за возење автомобил или за ракување со машини

Не е забележано влијание на Healthy Mega таблетите врз способноста за возење или ракување со машини.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
Возрасни и деца над 12 години една таблета на ден. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Можни несакани дејства

Како и сите медицински производи и Healthy Mega таблетите може да имаат несакани дејства, иако истите не се јавуваат кај сите пациенти.

Многу ретко може да се јават локални реакции на преосетливост.

** Овој производ содржи железо, кое ако се земе прекумерно, може да биде штетно за многу мали деца.

**: Долготрајното внесување на оваа количина манган може да доведе до болка во мускулите и замор.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid HealthyMega 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.