Health Aid A to Z Multivit таблети

(0 оценки и коментари)

1,024 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Избалансиран витамински и минерален додаток во исхраната идеален за секој што сака да обезбеди внесување на доволни дневни количини на витамини и минерали, збогатени со лутеин за здрав начин на живот. Многубројните витамини придонесуваат во обезбедување на соодветното ниво на енергија за секојдневните активности.

Избалансиран витамински и минерален додаток во исхраната идеален за секој што сака да обезбеди внесување на доволни дневни количини на витамини и минерали, збогатени со лутеин за здрав начин на живот.

Многубројните витамини придонесуваат во обезбедување на соодветното ниво на енергија за секојдневните активности. Во самиот производ се издвојуваат следните витамини со своите својства:

Витамин А кој придонесува во одржување на имуниот систем, одржување на видот и нормалната стрктура на кожата.

Витамин Ц е познат со својот придонес во имуниот систем со доминантна улога во заштитата од оксидативен стрес. Тој исто така придонесува во зголемување на нивото на енергија и метаболните процеси, намалувајќи го заморот и исцрпеноста, учествува и во процесот на регенерација заедно со витамин Е во организмот.

Витамин Б3 или познат уште како нијацин, исто како и останатите витамини придонесува во имунолошката функција, учествува во квалитетот на кожата, нормалните психолошки функции како и многубројни придонеси за нормална функција на организмот.

Магнезиумот е значаен за придонесот на нормален електролитен баланс, нормалната невротрансмисија и мускулната контракција вклучувајќи го и срцевиот мускул. Учествува во синтезата на структурните проетеини.

Железото како елемент игра значајна улога во процесот на формирање и нормална функција на црвените крвни клетки и хемоглобинот, транспортот на кислород и оксигенацијата, како и многубројни оксидативни и метаболни процеси во организмот. Придонесува и за нормални конгнитивни процеси (мислење, помнење, ориентираност).

Состав: Vitamin A (2667iu) 800μgRE, Vitamin D (200iu) 5μg , Vitamin E (12iu) 11mgTE, Vitamin C 68mg, Thiamin (Vit.B1) 1.8mg, Riboflavin (Vit. B2) 2.4mg, Niacin 18mg, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl) 3.7mg, Folic Acid 400μg, Vitamin B12 2μg, Biotin 170μg, Pantothenic acid 6.5mg, Vitamin K 33μg, Calcium 178mg, Iron 20mg, Magnesium 110mg, Zinc 15mg, Iodine 165μg, Copper 800μg, Manganese 2.75mg, Selenium 28μg, Chromium 30μg, Molybdenum 25μg, Boron 150μg, Lutein 275μg.

А to Z Multivit треба да се земаат секојдневно за да се надополни исхраната, да се оптимизира благосостојбата и да се обезбеди добро здравје.

Возрасни и деца над 14 години, по една таблета дневно со храна. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес освен доколку за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

** Овој производ содржи железо кој ако се земе во големи количини може да биде штетен за мали деца.

 

Не содржат вештачки бои и ароми

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid A to Z Multivit таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.