Форвита Мутивитамин Кидс сируп

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Мултивитамински сируп

ПОДОБРО ЗДРАВЈЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА

ПОДОБАР ИМУНИТЕТ

СИЛНИ КОСКИ И ЗДРАВИ ЗАБИ

Нема на залиха

Форвита® Кидс

намален апетит
зголемен напор кај деца од училишна возраст
зголемена телесна активност (активен и рекреативен спорт)
состојби на неадекватна, нередовна и еднолична исхрана особено во зима и пролет
Со употреба на Форвита Кидс сирупот се задоволуваат секојдневните потреби на телото за витамини и се дополнува нивниот недостаток во исхраната.

СОСТАВ

1 мала лажичка (5 ml) содржи:
Витамин А 351µg
Витамин Ц 40 mg
Витамин Д3 2,5 µg
Витамин Б1 0,7 mg
Витамин Б2 0.8 mg
Витамин Б6 0.6 mg
Витамин Б12 0.7 µg
Пантотенска киселина 2.1 mg
Витамин Б3 5 mg
ДОЗИРАЊЕ

Деца од 1-14 години : 1 лажичка ( 5 ml) на ден

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Мутивитамин Кидс сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.