DOC Multivitamin Woman таблети за жени

(0 оценки и коментари)

275 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на жената. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Во својот состав, Doc Multivitamin Woman содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи со што се задоволуваат дневните потреби на витамини и минерали. Една таблета Doc Multivitamin Woman ги покрива дневните потреби за енергија, обновување и заштита.

Дизајниран за телесното и менталното здравје на жената.

Додаток во исхрана за поддршка 6 клучни витални функции

Високо ниво на енергија и здрав метаболизам.
Намалување на исцрпеност и замор.
Ментални перформанси и нормална когнитивна функција. Здравје на срцето, здрав крвен притисок.
Одржување на здравјето на коските, забите, косата, ноктите и кожата.
Јак имунолошки систем.
Одржување на нормална функција на мускулите.

Doc Multivitamin Woman

За професионални и рекреативни спортисти и за луѓе кои не се занимаваат со спорт.
Луѓе кои минуваат низ периоди на интензивна физичка и ментална активност.
Луѓе кои чувствуваат физичка и ментална исцрпеност.
Луѓе кои сакаат да ја одржат нормалната состојба на мускулите, коските, косата, ноктите, забите и кожата.

Активни состојки                                                                        Содржина / 1таблета                               %ПДВ*

Витамин А (RE) (25% како бета-каротен)                           800 µg                                                           100%*

Витамин Д3 (холекалциферол)                                                 10 µg                                                           200%*

Витамин Е (а-ТЕ како витамин Е ацетат)                               18 mg                                                         150%*

Витамин Б1 (како тиамин хидрохлорид)                               1,6 mg                                                         145%*

Витамин Б2 (рибофлавин)                                                         2,1 mg                                                         150%*

Витамин Б3 (ниацин)                                                                   18 mg                                                         112%*

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)                       3 mg                                                          214%*

Витамин Ц (аскорбинска киселина)                                       80 mg                                                         100%*

Витамин Б12 (цијанокобаламин)                                                2 µg                                                           80%*

Пантотенска киселина (како калциум Д-пантотенат)     7,5 mg                                                          125%*

Фолна киселина                                                                          200 µg                                                          100%*

Витамин К1                                                                                     30 µg                                                            40%*

Биотин (како Д-биотин)                                                            62 µg                                                            124%*

Молибден (како натриум молибдат)                                    50 µg                                                            100%*

Хром (како хром пиколинат)                                                  40 µg                                                            100%*

Манган (како манган сулфат)                                                   2 mg                                                           100%*

Бакар (како бакар (II) оксид)                                                500 µg                                                             50%*

Цинк (како цинк оксид)                                                            10 mg                                                          100%*

Железо (како железо фумарат)                                              4,2 mg                                                           30%*

Селен (како натриум селенит)                                                 55 µg                                                           100%*

Јод (како калиум јодид)                                                           150 µg                                                           100%*

L-метионин                                                                                    20 mg                                                            **

L-цистин                                                                                         20 mg                                                            **

 

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** – дневна доза не е одредена

Останати состојки: микрокристална целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум.

Дозирање: 1 таблета дневно, по можност со оброк или како што е наведено од страна на лекар.

Ве молиме забележете дека додатоците во исхрана не се наменети за лекување или спречување на болести и не ја заменуваат урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте наведената доза. Консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт пред да го користите овој производ, ако сте бремени, доите или земате други лекови. Чувајте ја на собна температура. Не користете го по истекот на рокот.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Doc Multivitamin Woman е произведен во Грција и ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Multivitamin Woman таблети за жени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.