Dietpharm Centravit таблети за возрасни

(0 оценки и коментари)

449 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витаминско минерален додаток на исхраната богатен со конезим Q10

Тиаминот (витамин Б1), биотинот, манганот, бакарот и јодот допринесуваат за нормален метаболизам и стварање на енергија.

Ниацинот, пантотенската киселина, Витаминот Б6, рибофлавинот (Витамин Б2), фолатите (фолната киселина), Витаминот Б12, магнезиумот и железото допринесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Витаминот А, Витаминот Д, бакарот, цинкот и селенот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. При умор и исцрпеност, при недостаток на енергија и ослабен имунитет

Centravit® гранулите исто така се препорачуваат и при зголемен физички напор, кај лицата кои се занимаваат со спорт и рекреација. Се препорачуваат и како додатна заштита за време на зимските месеци и при нередовна и еднолична исхрана ако и за време на различни диети.

Витаминот Ц, Витаминот А, Витаминот Д, цинкот и селенот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем

Начин на употреба:

1 таблета на ден со оброк

Пакување:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Centravit таблети за возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *