Dietpharm Центравит таблети за возрасни x30

(0 оценки и коментари)

350 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

При замор, исцрпеност, недостаток на енергија и ослабен имунитет.

Centravit® таблетите се витаминско минерален додаток во исхраната. Содржи 23 витамини и минерали во избалансирани количини кои се важни за нормално функционирање на организмот.

Рибофлавинот (Витамин Б2),ниацинот,пантотенската киселина,Витаминот Б6, фолатите (фолна киселина),Витаминот Б12,Витаминот Ц, железото и магнезиумот допринесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Витаминот А, Витаминот Д, бакарот, цинкот и селенот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

Centravit® таблетите исто така се препорачуваат и при зголемен физички напор, кај лицата кои се занимаваат со спорт и рекреација. Се препорачуваат и како додатна заштита за време на зимските месеци и при нередовна и еднолична исхрана ако и за време на различни диети.

Начин на употреба:

1 таблета дневно за време на оброк

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Центравит таблети за возрасни x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *