AmosVital Мултивитамин форте шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

129 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Диетален производ со вкус на портокал.

Нема на залиха

Витамините учествуваат во многу метаболички процеси и како такви се неопходни за нормална работа на нашиот организам. Повеќето витамини нашиот организам не може сам да ги произведува, затоа мораме да ги надокнадеме со внесување храна или со директно внесување витамини. Потребата од поедини витамини се зголемува за време на раст и развој, трудници, тешки физички и умствени напори, исцрпен организам и болести (хипертиероза, грип, прехлада)

Состав: 25 витамини и минерали

Употреба: 1 шумлива таблета се раствора во 250 ml чаша вода. Препаратот се препорачува и за дијабетичари.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital Мултивитамин форте шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.