AmosVital ISOTONISCHE x 20 шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

155 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Диетален производ со минерали и витамини со вкус на портокал.

Availability: outofstock
Бренд:AmosVital
Сподели:

Нема на залиха

Една таблета изотоник растворена во чаша вода или сок брзо ја ублажува екстремната исцрпеност и ги надокнадува изгубените количини на вода, минерали и витамини. Се користи како додаток при нормална исхрана, при сите врсти на диета и напорна физичка и психичка работа.

Состав: Вит Б1, Вит Б2, Вит Б6, Вит Б12, Ниацин, Вит Е, Вит Ц, Вит Е, Калциум, Магнезиум, Натриум, Калиум, Фосфор.

Употреба: 1 шумлива таблета се раствора во 250 ml чаша вода. Препаратот се препорачува и за дијабетичари.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital ISOTONISCHE x 20 шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.